بستنی یخی کیوی و هندوانه ، به نظر بسیار وسوسه انگیز است. همه ما عاشق هندوانه و کیوی، این میوه‌های تابستانی خوشمزه هستیم که در کنار طعم فوق العاده سرشار از ویتامین هم هستند، به خصوص هندوانه که کمک زیادی به تامین آب مورد نیاز بدن در تابستان می‌کند، کیوی هم که سرشار از ویتامین C است و به افزایش ایمنی بدن کمک می‌کند. می‌توانید با استفاده از این دو میوه خوشمزه، یک میان وعده مقوی و سالم برای کودکان خود درست کنید. درست کردن بستنی یخی هندوانه و کیوی بسیار راحت است و در فاصله یک صبح تا ظهر و پیش از رسیدن بچه‌ها به خانه می‌توانید این بستنی یخی خوشمزه را درست کنید.

مقاله مرتبط: آشپزخانه کودک ؛ مافین موز بدون گلوتن

مواد مورد نیاز برای درست کردن بستنی یخی کیوی و هندوانه

۳ عدد کیوی بزرگ پوست کنده
۳ لیوان هندوانه خورد شده(در صورت امکان دانه‌های آن جدا شود)
۴ قاشق چایخوری شکر
قالب بستنی یخی

طرز تهیه

طرز تهیه بستنی یخی کیوی و هندوانه هندوانه را در مخلوط کن بریزید و به خوبی میکس کنید تا شبیه اسموتی شود.
مخلوط هندوانه را در قالب بستنی یخی بریزید. هر قالب باید تا نیمه از مخلوط هندوانه پر شود. قالب را در فریزر بگذارید تا کمی سفت شود. تقریبا دو ساعت زمان برای یخ زدن لایه هندوانه لازم است.
در مرحله بعد، کیوی را در مخلوط کن ریخته و چهار قاشق چایخوری شکر را به آن اضافه کنید و به خوبی میکس کنید تا بازهم شبیه به اسموتی شود، بعد مخلوط حاصل را روی لایه یخ زده هندوانه بریزید و برای ۴ ساعت در فریزر قرار دهید تا آماده شود.

طرز تهیه

مقاله مرتبط: آشپزخانه کودک ؛ ماکارونی و پنیر

بعد از گذشتن این مدت، بستنی یخی کیوی و هندوانه شما آماده است. اگر دوست داشته باشید که بستنی شما کمی طعم خامه‌ای داشته باشد می‌توانید در هنگام میکس کردن میوه‌ها نصف لیوان، ماست خامه‌ای شیرین به هرکدام اضافه کنید و بعد بستنی یخی میوه-خامه‌ای داشته باشید.
مطمئن باشید بجز بچه ها خودتان هم تبدیل به یکی از طرفداران این بستنی ها می شوید. چه چیز خوشمزه تر و دلچسب تر از یک بستنی یخی خوشمزه و کم کالری در یک روز گرم تابستان می تواند باشد؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید