همه بچه ها عاشق ماکارونی هستند و ترکیب کردن آن با پنیر پیتزا می‌تواند وعده خوشمزه‌ای برای ناهار یا شام باشد. می‌توانید با اضافه کردن کمی کلم بروکلی پخته شده به این غذای خوشمزه آن را تبدیل به غذایی سالم و سرشار از ویتامین‌های مفید برای کودکان کنید. نه تنها بچه‌ها بلکه شماهم احتمالا عاشق این غذای خوشمزه خواهید شد. پخت ماکارونی و پنیر بسیار ساده است و می‌توانید خیلی سریع آن را درست کنید. در این دستور پخت از روش پخت آهسته و بدون فر برای تهیه ماکارونی و پنیر استفاده شده است. باهم دستور پخت این غذای خوشمزه را می‌خوانیم.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماکارونی و پنیر

۴۰۰ گرم شیر تغلیظ شده
۱ شیشه شیر
۴۰۰ گرم پنیر چدار
۲۰۰ گرم پنیر مونتری جک
یک چهارم پیمانه کره
کام بروکلی
۷۰۰ گرم ماکارونی فرمی یا پاستا
طعم دهنده ( نمک؛ فلفل، پاپریکا، فلفل قرمز) به میزان لازم

دستور پخت ماکارونی و پنیر

ماکارونی و پنیر

مقاله مرتبط: دستور غذای کودک؛ طرز تهیه سوپ کدوتنبل، غذایی مناسب برای کودکان

ابتدا ظرفی که می‌خواهید در آن ماکارونی و پنیر درست کنید را انتخاب کنید و پاستا یا ماکارونی فرمی پخته نشده را دورن آن بریزید. پنیر چدار و پنیر مونتری را روی پاستا رنده کنید و بعد کره آب شده را روی آن بریزید.
در ظرفی جداگانه شیر تغلیظ شده و شیر را باهم مخلوط کنید و به آرامی با همزن ترکیب کنید تا مایعی نرم و یکدست و لطیف داشته باشید. این ترکیب را روی پاستا و پنیر بریزید و ظرف را روی شعله متوسط گاز قرار دهید و اجازه دهید برای ۲ ساعت به آرامی بپزد. می‌توانید به مقدار لازم نمک و فلفل یا طعم دهنده‌ای که دوست دارید را به ماکارونی و پنیر خوشمزه خود اضافه کنید. در این دستور پخت نیازی نیست که ظرف را به فر منتقل کنید. بعد از گذشت تقریبا یک ساعت می‌توانید کلم بروکلی را به ظرف خود اضافه کنید و اجازه دهید تا ماکارونی و پنیر یک ساعت دیگر هم روی حرارت پخته شود. اگر بخواهید خوردن این غذا را برای کودکت جذاب‌تر کنید، می‌توانید از خود آن‌ها هم برای درست کردن آن، کمک بگیرید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید