مرگ جزئی اجتناب‌ناپذیر از زندگی و یکی از سخت‌ترین موضوعات برای مطرح کردن با بچه‌های خردسال است. بچه‌ها در مواجهه با آن می‌خواهند آن را بفهمند و راه‌هایی طبیعی برای درک آن و سوگواری پیدا کنند.

این بار تیم کودکت قصد دارد در دوره آموزشی آنلاین «دوباره به زندگی سلام خواهیم کرد» به بررسی چگونگی مواجهه کودکان با موضوع مرگ و فقدان بپردازد. اگر پرداختن به این موضوع نیاز و دغدغه شما هست در این دوره آموزشی با ما همراه باشید.

سومین دوره آموزشی آنلاین «دوباره به زندگی سلام خواهیم کرد»

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در سه سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. اولین دوره آموزشی «دوباره به زندگی سلام خواهیم کرد» توسط تیم کودکت در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شد. بنا به شرایط کنونی جامعه و درخواست شما عزیزان سومین دوره را با همراهی شما در شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهیم کرد.

این دوره سه جلسه وبینار دارد که زمان برگزاری وبینارهای آن روزهای سه‌شنبه ۲۳، شنبه ۲۷ و دوشنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰:۳۰ به وقت ایران است.

از سراسر دنیا می‌توانید در این دوره شرکت کنید. هزینه ثبت‌نام این دوره برای شرکت‌کنندگان داخل کشور ۲۶۰ هزارتومان و برای شرکت‌کنندگان خارج از ایران ۳۴ دلار کانادا است. لینک ثبت‌نام در انتهای این صفحه قرار داده شده است. دوستان خارج از کشور برای ثبت‌نام می‌توانند در واتس‌اپ به شماره‌های پشتیبانی کودکت پیام دهند.

طبق روال سایر دوره‌های کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم قبل از برگزاری دوره تشکیل خواهد شد. برای دوره «دوباره به زندگی سلام خواهیم کرد» طرح پرسش و پاسخ در ده روز برگزار می‌شود. این فاصله در نظر گرفته شده برای دریافت مشاوره از مدرس دوره و ایجاد فرصت به کارگیری آموخته‌ها و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم دوره است.

پس از ثبت‌نام  و عضویت در گروه واتس‌اپ، فایل راهنمای شرکت‌کنندگان برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری دوره، کنار شما خواهند بود.

برای حضور در وبینار دوره به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS  می‌توانید به‌راحتی در وبینارها شرکت کنید. همچنین ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند، به‌صورت زنده، مباحث آموزشی وبینار را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.

سرفصل‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

  • مفهوم مرگ در مسیر زندگی
  • فهم کودکان از مرگ
  • واکنش‌های کودکان به مرگ
  • در زمان سوگ با کودکان چه کنیم؟

مدرس این دوره آموزشی آنلاین سرکار خانم شاهده شفیعی:

  • کارشناس ارشد مشاوره
  • کارشناس ارشد علوم اجنماعی
  • تسهیلگر دوره‌های والدگری
  • مشاور والد و کودک
  • نویسنده و شاعر خردسال
  • عضو تحریریه مجله رشد کودک (آموزش و پرورش)

با توجه به تعاملی بودن دوره‌های کودکت و توجه به این که پس از برگزاری وبینار فیلم دوره برای شرکت‌کنندگان ارسال نخواهد شد، حضور آنلاین در تمام مدت وبینار توصیه می‌شود. جهت مرور مطالب ارائه شده در وبینار، فایل صوتی آن ۲۴ ساعت پس از اتمام وبینار در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این دوره ثبت‌نام کنند. همچنین در انتهای دوره ده روزه گروه پرسش و پاسخ فایل الکترونیکی خلاصه نکات کل دوره برای همه شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد.

زمان برگزاری جلسات این دوره روزهای سه‌شنبه ۲۳، شنبه ۲۷ و دوشنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰:۳۰ به وقت ایران خواهد بود.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

لینک ثبت‌نام در دوره آموزشی «دوباره به زندگی سلام خواهیم کرد» ویژه شرکت‌کنندگان داخل کشور

اگر برای شرکت در این دوره آموزشی به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، با تیم پشتیبانی کودکت به آدرس [email protected] ایمیل یزنید یا به شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۹۳۶۰۴۰۵۰ و ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲ در واتس‌اپ پیام دهید.