آموزش توالت‌ رفتن به کودکان، یا به عبارت دیگر آموزش دفع آگاهانه و ارادی ادرار و مدفوع به کودک، یکی از نگرانی‌ها و وظایف والدین در سال‌های اولیه کودکی است. علاقۀ والدین به پاکیزگی و نقش فرهنگ و باور جامعه، در ارزش‌گذاری رفتار والدینی که زودتر موفق به آموزش‌ کودک خود می‌شوند، گاه موجب عجله در آموزش کودکان و ایجاد تنش روانی در خانواده می‌شود. از سوی دیگر، کودکان به خشک و تمیز ماندن و کسب استقلال در این امر علاقه دارند و به آموزش، با روش صحیح و زمان مناسب، پاسخ می‌دهند.

با شرکت در دوره آموزشی آنلاین خداحافظی با پوشک، با روش مناسب از پوشک‌ گرفتن کودک در زمان مناسب آشنا می‌شوید.

با توجه به اهمیت این موضوع و استقبال همیشگی مخاطبان کودکت از دوره‌های آموزشی آنلاین این مجموعه، تیم کودکت با همکاری موسسه مادران امروز دوازدهمین دوره خداحافظی با پوشک را در اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد کرد.

دوازدهمین دوره آموزشی آنلاین «خداحافظی با پوشک»

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. اولین دوره آموزشی «خداحافظی با پوشک» با همکاری مجموعۀ کودکت و مؤسسۀ مادران امروز در مرداد ماه ۹۸ برگزار شد.

با توجه به اهمیت موضوع و درخواست والدین، کودکت قصد دارد دوازدهمین دوره آموزشی خداحافظی با پوشک را در اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار نماید.

از هر جای دنیا که هستید، می‌توانید در این دوره شرکت کنید.

هزینه ثبت‌نام این دوره برای شرکت‌کنندگان داخل کشور ۱۹۵ هزار تومان و برای شرکت‌کنندگان خارج از ایران ۳۴ دلار کانادا می‌باشد. لینک ثبت‌نام شرکت‌کنندگان داخل کشور در انتهای این مقاله آورده شده است. از عزیزان خارج از کشور خواهشمندیم برای ثبت‌نام و حضور در این دوره به شماره‌های پشتبانی در واتس‌اپ پیام دهند.

طبق روال سایر دوره‌های کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم قبل از برگزاری وبینار تشکیل خواهد شد. برای این دوره، گروه پرسش و پاسخ در مدت دو هفته فعال خواهد بود و شرکت کنندگان محترم می‌توانند با یکدیگر و مدرس محترم در ارتباط باشند و به هم‌افزایی و هم‌اندیشی بپردازند تا دوران خداحافظی با پوشک کودک خود را با آرامش و به درستی پشت سر بگذارند.

برای حضور در وبینار این دوره به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با استفاده از اینترنت پرسرعت، و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانید به‌راحتی در وبینار شرکت کنید.

در وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌صورت زنده، مباحث آموزشی دوره را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند. همچنین فایل صوتی ضبط شده این وبینار را پس از ۲۴ ساعت و به مدت دو هفته در سایت کودکت در دسترس خواهد بود.

سرفصل‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

  • چرا باید دستشویی رفتن را به کودکان بیاموزیم؟
  • چه زمانی دستشویی رفتن را به کودکان بیاموزیم؟
  • آمادگی‌های لازم والد و کودک قبل از شروع آموزش
  • نشانه‌های آمادگی یا عدم آمادگی کودک
  • وسایل و محیط مناسب آموزش
  • کنترل ادرار شبانه
  • آموزش دستشویی رفتن به کودکی که به مهدکودک و محیط‌های آموزشی می‌رود.
  • بررسی و حل مشکلات احتمالی در پروسه آموزش

مدرس این دوره آموزشی آنلاین خانم زهرا سلیمانی، کارشناس روانشناسی و نویسندۀ کتاب آموزش توالت رفتن به کودکان، انتشارات مادران امروز با بیش از ۲۰ سال سابقۀ آموزش به والدین است.

پس از ثبت‌نام شما را در گروه پرسش و پاسخ واتس‌اپ عضو می‌کنیم و فایل راهنمای ورود به وبینار، برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری دوره در کنار شما خواهند بود. با توجه به اهمیت موضوع آموزش و تعاملی بودن دوره‌های کودکت، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان توصیه می‌شود و دسترسی به فایل صوتی ضبط شده وبینار فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

زمان برگزاری وبینار این دوره روز یکشنبه ۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به وقت ایران است و گروه پرسش و پاسخ تا ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ فعال خواهد بود.

لینک ثبت‌نام دوازدهمین دوره آموزشی آنلاین «خداحافظی با پوشک» ویژه شرکت‌کنندگان داخل کشور

 

اگر در فرآیند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به تیم پشتیبانی کودکت به آدرس  [email protected]  ایمیل بزنید یا با شماره ‌تلفن‌‌های ۰۹۳۹۳۶۰۴۰۵۰ و ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲  در واتس‌اپ پیام بفرستید.