ما در سری مقالات دستور غذای کودک ، سعی می‌کنیم غذاهای مفید مقوی یا خوشگل و فانتزی را برای شما آماده کنیم، تا بتوانید برای هر موقعیتی یک غذای جذاب برای کودکت آماده کنی. با این وجود دیگه خبری از بدغذایی نیست!

اگر تولد دختر کوچولوی شما نزدیک است و تم تولد او پری دریایی است، کوکی صدفی می‌تواند گزینه مناسبی برای پذیرایی از مهمان‌ها باشد. این کوکی‌ها خیلی راحت آماده می‌شوند و حتی می‌تواند در بعد از ظهرهای تابستان به همراه شربتی خنک، میان وعده خوشمزه‌ای برای کودک دلبند شما باشد. این کوکی صدفی بانمک، حتما طرفدارهای زیادی پیدا خواهد کرد. اگر بخواهید خوردن کوکی‌ها را برای کودکت جذاب‌تر کنید، می‌توانید از خود آن‌ها هم برای درست کردن این کوکی صدفی خوشمزه کمک بگیرید. می‌توانید به دلخواه رنگ کرم این کوکی را تغییر دهید یا حتی از بیسکوییت‌های صدفی برای زیباتر شدن این شیرینی خوشمزه استفاده کنید. برای درست کردن این غذای کودک همه چیز به سلیقه خودتان بستگی دارد. می‌توانید میزان استفاده از تزئین در این شیرینی مخصوص کودکان را به دلخواه خودتان تغییر دهید یا هر کار دیگری که فکر می‌کنید این غذای کودک را جذاب‌تر می‌کند انجام بدهید. یادتان باشد، برای درست کردن غذای کودک باید خلاقیت به خرج بدهید.

مقاله مرتبط: دستور غذای کودک؛ طرز تهیه سوپ کدوتنبل، غذایی مناسب برای کودکان

مواد لازم برای تهیه کوکی صدفی

آبنبات گرد مرواریدی سفید
رویال ایسینگ صورتی (کرم کوکی و بیسکوییت)
کوکی‌های یک اندازه و کوچک، ویفر ساندویچی یا بیسکوییت‌های شبیه به هم (حتما دایره‌ای شکل باشند). از نان بستنی کوچک هم می‌توانید استفاده کنید.
قیف تزیین یا یک عدد زیپ کیپ

طرز تهیه کوکی صدفی برای کودکان

کرم رویال ایسینگ را در قیف یا زیپ کیپ بریزید. در صورتی که از زیپ کیپ به عنوان قیف تزیین استفاده می‌کنید، یک گوشه کوچک آن را به صورت مثلثی بچینید تا شبیه قیف عمل کند. در صورتی که دوست داشته باشید می‌توانید از سر ستاره‌ای قیف برای تزئین زیباتر آن استفاده کنید.

کوکی‌ها را روی یک سینی بچینید و روی هر کدام به اندازه‌ای که دوست دارید با قیف، کرم رویال ایسینگ بریزید. حالا نوبت قرار گرفتن کوکی دوم روی این میان وعده غذایی مخصوص کودکت است. کوکی دوم را باید به گونه‌ای روی قسمت زیری قرار دهید که شکلی شبیه به صدف دریایی داشته باشد. انتهای هر کوکی را با کمی کرم رویال ایسینگ به کوکی زیرین بچسبانید و در انتها یک عدد آبنبات مرواریدی را روی کرم آیسینگ خود بگذارید. با تمام شدن کار مرواریدها کوکی صدفی خوشمزه شما هم آماده است و از میان وعده‌ای شیرین از دل دریا لذت ببرید.

این هم یک دستور غذای کودک خوشمزه دیگر که می‌تواند به عنوان یک میان وعده به کمکتان بیاید. شما برای کودکتان چه میان وعده‌هایی درست می‌کنید؟ دستور غذای کودک خوشمزه خودتان را با ما و بقیه والدین به اشتراک بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید