یک سوال تقریبا  ذهن همه والدین را مشغول کرده است، چه صبحانه‌ای برای کودک خود آماده کنیم که هم سالم و خوشمزه باشد و هم به سرعت آماده بشود؟ بیشتر کودکان بد غذا هستند. اکثر بچه‌ها مدام به صبحانه‌های تکراری شکایت می‌کنند که این موضوع والدین را نگران و عصبانی می‌کند. صبحانه کودکان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

اگر بخواهیم به روش کودکان عمل کنیم آن‌ها شکلات، کیک، پیتزا و غذاهای سرخ کردنی را برای همه وعده‌های غذایی ترجیح می‌دهند. البته والدین باید مراقب غذاهایی که برای کودک خود سرو می‌کنند باشند.

انواع صبحانه کودکان

صبحانه کودکان

با رعایت چند نکته ساده می‌توان صبحانه کودکان را متنوع و خوش طعم کرد.

تست سالم

تست کره و مربا را با مواد سالم دیگری جایگزین کنید، مثلا ساندویچ‌های خیار و گوجه یا ساندویچ‌های قارچ و ذرت جایگزین خوبی هستند. برای اینکه آن‌ها را خوشمزه‌تر کنید، می‌توانید پنیر یا ماسالا روی آن بپاشید و با سس مایونز و کچاپ طعم آن را بهتر کنید.

با دادن شکل‌های مختلف به آن، تست‌ها را جذاب‌تر کنید. مثلا آن‌ها را به شکل مثلث، مستطیل و دایره در بیاورید.

سیب زمینی شکم‌پر

مقاله مرتبط: غذای اول کودک باید از میوه ها باشد یا سبزیجات؟

شما می‌توانید سیب‌زمینی‌ها را به یک وعده غذایی کامل تبدیل کنید، برای این کار آن‌ها را با ذرت، پنیر، پیاز یا هر سبزیجات دیگری که مورد علاقه فرزندتان است پر کنید. آن‌ها را با کچاپ یا ترشی سرو کنید. ببینید که چگونه کودک شما به سرعت این غذا را نوش جان می‌کند.

پودینگ میوه

به جای کرن فلکس‌ها، برشتوک‌ها یا شکلات‌ها به کودکان حریره میوه یا پودینگ میوه بدهید. این غذا یک صبحانه خوشمزه و لذت بخش برای کودکان است.

نوتلا و کره بادام زمینی

شما می‌توانید روی نان برشته شده نوتلا و کره بادام زمینی بگدازید و این غذا را جایگزین کره و مربا کنید. این غذا انرژی هر روز کودک شما را تامین می‌کند.

صبحانه کودکان

میلک شیک میوه‌ای

میلک شیک‌ها برای کودکان بسیار جذاب و خوشمزه هستند. میلک شیک میوه‌ای هم برای صبحانه کودکان یک غذای انرژی زا و خوش طعم محسوب می‌شود.

سرو غذا

این غذاها را می‌توانید با دستورهای غذایی متفاوت درست کنید. فقط پنیر و سبزیجات را از دستور غذایی آن حذف نکنید. آن‌ها را مانند پیتزا سرو کنید. این کار باعث می‌شود که کودک شما احساس کند برای صبحانه پیتزا دارد.

به امید اینکه این غذاها برای کودک شما جذاب باشد و راه را برای تهیه غذاهای خلاقانه‌ گشوده باشد. کودک شما چه صبحانه‌ای را روست دارد؟ شما برای لذت بخش کردن این وعده غذایی چه کارهایی برای کودکت انجام می‌دهید؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید