من و همسرم منتظر بودیم هر چه زود‌تر فرزندمان را در آغوش بگیریم. وقتی دکتر به ما گفت که فرزندتان پسر است. ما کمی مکث و بر شادی‌مان غلبه کردیم. یاد زمانی افتادم که در جریان بارداری فرزند دوم خودمان قرار گرفتم. آن زمان، بیشترین نگرانی‌ام از این بابت بود که چطور می‌توانم فرزند اولمان را از وجود خواهر یا برادرش مطلع کنم. بهترین راه برگزاری جشن تعیین جنسیت بود. از یک قنادی خواستیم که کیک‌های رنگی بپزد. قبلا به قنادی گفته شده بود که جنسیت کودک، پسر است. قنادی کیک‌ها را مطابق دو جنسیت (دختر و پسر) رنگ‌آمیزی و آماده کرد. صورتی، مخصوص فرزند دختر و آبی، مخصوص فرزند پسر. لحظه‌ای را در ذهنم مجسم کردم که جلوی مهمان‌ها قرار است یک نیش کوچک به کیک‌ها بزنم و آنها را در هیجان تشخیص جنسیت فرزندمان شریک کنم و از بودن در کنار هم لذت ببریم.

اگر شما هم قرار است جشن تعیین جنسیت برقرار کنید، در ادامه می‌‌توانید به کمک این ایده‌ها و پیشنهاد‌ها جشن خاطره‌انگیزی برگزار کنید.

ایده‌هایی جذاب برای برگزاری جشن تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت

بیشتر بخوانید: آیا رژیم غذایی در تعیین جنسیت طبیعی تاثیر دارد؟

یک تم جالب انتخاب کنید

یک تم در نظر بگیرید. برای جشن تعیین جنسیت شمع‌ها، بشقاب‌‌ها، فنجان و دستمال سفره‌های آبی و صورتی تهیه کنید. حتی می‌توانید در توالت دستمال‌های صورتی و آبی برای استفاده مهمان‌ها قرار دهید.

تعیین تاریخ جشن و کارت‌های دعوت

تاریخ برگزاری جشن را تعیین کنید و مهمان‌ها را دعوت کنید. کارت‌های دعوت را از شش ماه قبل آماده و آن را برای مهمان‌ها ارسال کنید. همچنین می‌توانید سونوگرافی تعیین جنسیت و حتی سونوگرافی سه بعدی تهیه کنید و برای روز برگزاری جشن کاملا آماده باشید. اگر می‌خواهید اطلاعات را کامل کنید، کمی صبر کنید و دو هفته قبل از برگزاری جشن، دعوت‌نامه‌ها را ارسال کنید. دعوت‌نامه‌های زیبا از چاپخانه سفارش دهید. اگر از نظر مالی در مضیقه هستید، می‌توانید دعوت‌نامه‌های الکترونیکی ارسال کنید. ممکن است بعضی از مهمان‌ها چیزی درباره جشن تعیین جنسیت ندانند، توضیح مختصری در کارت دعوت راجع به آن بنویسید.

برنامه‌ریزی برای سونوگرافی

به سونوگرافی مراجعه کنید؛ مسئول سونوگرافی در هفته هجدهم بارداری تا هفته بیستم بارداری می‌تواند به راحتی تشخیص دهد که فرزند شما دختر است یا پسر. از مسئول بخواهید جنسیت فرزند (دختر یا پسر) روی کاغذی بنویسد و آن را در یک پاکت مهر و موم شده، قرار دهید. به جای اعلام علنی جنسیت کودک می‌توانید از این روش هم استفاده کنید. اگر پا‌های کودک جلوی ناحیه تناسلی او قرار گرفته باشد، جنسیت جنین قابل تشخیص نیست. در این صورت، برای انجام یک سونوگرافی دیگر برنامه‌ریزی کنید.

برای پذیرایی مفصل آماده باشید

پذیرایی جشن تعیین جنسیت

بیشتر بخوانید: تعیین جنسیت کودک ؛ استفاده از روش های IVF و PGD

خودتان را برای یک جشن بزرگ آماده کنید. بسیاری از زن و شوهر‌ها خوراکی‌های شیرین مانند کیک و کاپ‌ کیک برای این روز سفارش می‌دهند. سونوگرافی را به قنادی ببرید و رنگ کیک‌ها را بر اساس نتیجه سونوگرافی سفارش دهید. اما از قنادی بخواهید لایه بیرونی کیک‌ها را با رنگ وانیلی یا شکلاتی بپوشاند تا رنگ اصلی (صورتی یا آبی) مشخص نباشد. کیک‌های ورقه‌ای یا مربعی هم می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. همچنین می‌توانید یک کیک بزرگ با ترکیبی از دو رنگ آبی و صورتی سفارش دهید.

از دوستان خود کمک بگیرید

از دوستتان بخواهید که جوراب‌های آبی یا صورتی را در یک جعبه قرار دهد. تا در روز مهمانی در جعبه را باز کنید و ببینید که کدام رنگ در جعبه وجود دارد. همچنین می‌توانید از دوستتان بخواهید که بادکنک‌های هلیومی صورتی یا آبی را داخل جعبه‌های مقوایی بزرگ قرار دهد. در زمان جشن، در جعبه را باز کنید تا هم خودتان و هم مهمان‌های از دیدن رنگ بادکنک و تشخیص جنسیت کودک شگفت‌زده شوید. اگر فرزند کوچکی دارید، بگذارید او در جعبه را باز کند.

فیلم و عکس تهیه کنید

تعیین تاریخ جشن تعیین جنسیت

بیشتر بخوانید: نشانه های بارداری را چطور و با چه روش هایی تشخیص دهیم؟

از جشن تعیین جنسیت به کمک عکس و فیلم خاطره‌سازی کنید. از یک دوست صمیمی یا عضو خانواده بخواهید که از مراسم مورد نظر فیلم و عکس بگیرد. چون ممکن است با مهمان‌ها مشغول باشید و فرصت کافی نداشته باشید. اگر بودجه کافی ندارید، یک عکاس یا فیلم‌بردار حرفه‌ای استخدام کنید. از مهمان‌ها بخواهید پیامی در دوربین برای فرزند آینده شما بگذارند. از دوربین‌ها پولاروید استفاده کنید و تصاویر را در همان لحظه ظاهر کنید و از مهمان‌ها بخواهید آرزو‌های خودشان را برای پشت عکس‌ها بنویسند.

یک مسابقه ترتیب دهید

برای مهمان‌‌ها یک بازی ترتیب دهید و جایزه‌ای برای آنها در نظر بگیرید. به محض ورود از مهمان‌ها بخواهید اسمشان را روی برگه‌ای بنویسند و آن را درون جعبه‌‌هایی با عنوان دختر یا پسر قرار دهند. با توجه به جنسیت فرزند، نام آنها را از داخل جعبه بیرون بیاورید برای جایزه به آنها یک صابون معطر یا شمع بدهید. همچنین می‌توانید بین مهمان‌ها قرعه‌کشی کنید و فرد برنده را به یک رستوران دعوت کنید.

اگر شما هم پیشنهاد‌ها و ایده‌های برای برگزاری جشن تعیین جنسیت به ذهنتان می‌رسد، می‌توانید آن را از طریق بخش نظرات این مقاله یا سایر شبکه‌های اجتماعی کودکت به اشتراک گذارید.

 

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید