باردار هستید و فکر می‌کنید در دوران حاملگی فقط باید تمام توجه‌ی خودتان را روی کودکی که در راه است، متمرکز کنید؟ من به شما می‌گویم، سخت در اشتباه هستید. دوران بارداری در فصل پاییز می‌تواند یک تولد جدید برای شما هم باشد. همان طور که خودتان را برای تحولات این دوره آماده کرده‌اید، می‌توانید از تغییر فصل‌های سال و شگفتی‌های آن لذت ببرید.

بارداری در فصل پاییز

می‌توان از بارداری در فصل‌های مختلف به روش‌های گوناگونی استفاده کرد و خاطرات خوب و به یادماندنی برای خود رقم زد.

۱ـ با شروع پاییز، به مدرسه بروید!

شاید دوران بارداری خودتان را در فصل پاییز سپری می‌کنید. فقط دانش‌آموزان نیستند که با شروع پاییز می‌توانند درس‌های تازه‌ای از طبیعت بگیرند. در کلاس‌های آمادگی برای زایمان و آموزش والدین برای نگهداری کودک شرکت کنید و به سمینار‌های تغذیه با شیر مادر بروید.

۲ـ از خودتان عکس‌های پاییزی بگیرید

دوران بارداری در فصل پاییز

مقاله مرتبط: علائم بارداری هفته به هفته را بیشتر بشناسیم

فصل پاییز یک فرصت عالی برای گرفتن عکس‌های ناب و بی‌نظیر است. شما هم می‌توانید به دل طبیعت بروید و غرق در برگ‌‌های رنگارنگ این فصل، از خودتان عکس بگیرید. می‌توانید یک شخص حرفه‌ای استخدام کنید یا از  دوستان تقاض خود تقاضا کنید که از شما عکس بگیرند.

۳ـ سبزی‌ها و میوه‌های فصل پاییز را امتحان کنید

میوه های پاییزی برای بارداری

مقاله مرتبط: خانم های باردار، این اسموتی های مقوی را حتما امتحان کنند

پاییز فصلی است که بازار پر از کدو تنبل، سیب و سبزی‌های ریشه‌ای خواهد شد. اگر هوس کرده‌اید، حتما سری به بازار بزنید. کدو تنبل بخرید و با آن یک سوپ خوشمزه و لذیذ برای خودتان بپزید.

۴ـ لباس‌های مخصوص این فصل را تهیه کنید

سعی کنید در جشن‌ها و مهمانی‌های این فصل شرکت کنید. برای این که خاطره‌ای به یاد‌ماندنی از دوران بارداری در فصل پاییز داشته باشید، یک لباس مخصوص برای این فصل تهیه کنید. پارچه‌های مخمل، پشمی و خوش‌رنگ پاییزی می‌تواند ایده‌های جالبی برای دوخت لباس به ذهن شما بیاورد.

۵ـ جلوی آنفولانزا را بگیرید

اگر جلوی آنفولانزا را نگیرید و مراقب سلامتی خود نباشید، نمی‌توانید از دوران بارداری در فصل پاییز لذت ببرید. کالج تخصصی زنان و زایمان آمریکا همیشه به خانم‌های باردار درباره جلوگیری از آنفولانزا هشدار می‌دهد. توصیه و تاکید آن‌ها به زنان باردار این است که واکسن آنفولانزای خود را به موقع تزریق کنند.

۶ـ لباس‌های نرم و راحت بپوشید

لباس پائیزی برای بارداری

اگر در اثر حاملگی، بدن شما ورم کرده و وزنتان بالا رفته، مطمئنا باید به دنبال پوشیدن لباس‌های راحت و آزاد‌تر باشید. ما به شما پوشیدن پلیورهای نرم و راحت را پیشنهاد می‌کنیم. ترکیب این پلیور با یک ساق شلواری راحت و نیم‌بوت پاشنه تخت، یک تیپ شیک و جذاب برای دوران بارداری در فصل پاییز است.

۷- ورزش کنید و از هوای تازه، استفاده ببرید

پاییز امسال، فرصت خوبی برای ورزش کردن و لذت بردن از هوای خنک و تازه‌ی پاییزی است. ورزش را در دوران بارداری هرگز ترک نکنید. ورزش مناسب، عضلات بدن شما برای حمل کودک آماده می‌کند.

اگر به عنوان یک مادر شاد و خوش‌شانس، بارداری در فصل پاییز را تجربه می‌کنی، با رعایت این روش‌ها می‌توانی دورانی سرشار از خاطرات شیرین داشته باشی و برای کودکت تعریف کنی!

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید