خشونت علیه کودکان یکی از دردناک‌ترین مصداق‌های نا آگاهی والدین و جامعه در رابطه با کودکان است. شاید با خودمان فکر کنیم که خشونت الزاما به معنی کتک زدن است، اما طبق نظر سازمان جهانی بهداشت و سازمان‌های حمایت از حقوق کودکان، خشونت علیه کودکان مصداق‌های مختلفی دارد. خشونت جسمی، روانی، جنسی و غفلت کردن چهار دسته مهم از انواع خشونت علیه کودکان هستند. در لایو استوری شماره نه صفحه اینستاگرام me.as.a.mom، درباره خشونت علیه کودکان، مصداق‌های آن و نحوه برخورد صحیح افراد خانواده و جامعه با کودکان صحبت کردیم. برنامه‌ریزی‌های این گفتگو از هفته‌ها قبل با سرکارخانم نازنین عین‌الیقین، کارشناس ارشد آموزش و توانمندی از دانشگاه لندن و فعال در حوزه آموزش خود مراقبتی به کودکان انجام شده بود. دغدغه من به عنوان یک مادر، برای شناختن مصداق‌های خشونت به کودکان در خانه و در جامعه، تجربه سال‌ها کار و خدمات اجتماعی مهمان محترم برنامه و نیاز اساسی جامعه برای آگاه‌سازی‌های این چنینی مهم‌ترین انگیزه شکل‌گیری این گفتگو بود. فیلم ضبط شده این برنامه را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

برای مقابله با خشونت علیه کودکان در زندگی فردی و اجتماعی، اولین قدم کسب آگاهی و انتشار آن است. این صفحه از وب سایت کودکت را برای دوستان و افراد خانواده خود بفرستید تا همه در کنار هم سهمی از آگاهی درباره خشونت علیه کودکان داشته باشیم. تغییر را از خودمان شروع کنیم و هر روز در مقابل یکی از مصداق‌های خشونت از جمله خشونت عاطفی و روانی علیه کودکان بایستیم. دست در دست هم، خانه‌ها و جامعه را به محلی امن برای کودکان تبدیل کنیم.

اگر شما هم تجربه یا سوالی درباره خشونا علیه کودکان دارید یا حرفی دارید که می‌تواند جامعه را هوشیارتر کند، در بخش کامنت با ما و دیگر خوانندگان کودکت به اشتراک بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید