اسموتی های مقوی برای خانم های باردار نقش مهمی در کاهش یا از بین بردن عوارض بیماری صبحگاهی (ویار بارداری) یا احساس ضعف و بی‌حالی آنها دارد. اگر باردار هستید، برای درمان این مشکل می‌توانید از خوراکی‌ها و سبزیجات تازه یا اسموتی استفاده کنید.

اسموتی های مقوی در دوران بارداری

اسموتی‌ها سرشار از فیبر، مواد مغذی و ویتامین‌ هستند و برای مادران باردار تا زمان زایمان، بسیار ضروری است. این اسموتی‌ها را می‌توانید برای صبحانه، میان وعده یا به عنوان یک نهار سبک میل کنید. در ادامه شما را با چند اسموتی های مقوی برای خانم های باردار آشنا می‌کنیم.

اسموتی آناناس و ریحان

اسموتی های مقوی برای خانم های باردار

نوشیدن این اسموتی سواحل شنی و شگفت‌انگیز تایلند را به یاد شما می‌آورد. ریحان مانند زنجبیل می‌تواند حالت تهوع بارداری شما را از بین ببرد. شاید استفاده از گیاه ریحان با طعم تند و تیزش داخل اسموتی کمی عجیب و غریب باشد؛ ولی در کنار آناناس ترکیب خوش‌طعم و فوق‌العاده‌ای است.

اسموتی سبز

مخلوط اسفناج‌های تازه، آواکادو و خیار یکی اسموتی های مقوی برای خانم های باردار است. این اسموتی خیلی سریع احساس خستگی و کسالت را از شما دور و انرژی شما را در طول روز حفظ می‌کند. این اسموتی همراه با کمی زنجبیل رنده شده، به رفع حالت تهوع شما هم کمک می‌کند.

اسموتی هلو و عسل

اسموتی سالم برای بارداریمی‌توانید هلو، دانه‌های کتان و کمی عسل را در مخلوط کن بریزید و یک اسموتی سرشار از فیبر و امگا ۳ درست کنید. برای متنوع کردن و دادن یک طعم جدید و به یادماندنی کمی شیر یا ماست یونانی را به آن اضافه کنید.

پانچ تمشک و پرتقال

این اسموتی سرشار ویتامین C است و می‌تواند نیاز شما به این ویتامین حیاتی در دوران بارداری تامین کند. این اسموتی به قدری خوشمزه و خوش‌رنگ است که نمی‌توانید از آن بگذرید. پیشنهاد می‌کنیم این اسموتی را برای میان‌وعده یا صبحانه‌ی خود تهیه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

اسموتی بلوبری

اسموتی بلوبری برای بارداریاین نوشیدنی سرشار از کلسیم و پروتئین را به شما در دوران بارداری حتما پیشنهاد می‌کنیم. بلوبری‌ها را داخل مخلوط کن همراه با ماست، شیر، وانیل بریزید و یک معجون دلپذیر برای خودتان تهیه کنید. می‌توانید به جای بلوبری، از تمشک هم در این اسموتی استفاده کنید.

می‌توانید این اسموتی های مقوی را به اندازه‌ی دو لیوان تهیه کنید و یکی از آنها را برای وعده‌ی دیگر کنار بگذارید و بعدا میل کنید.