شاید شنیدن اسم فرانکشتاین وحشتناک باشد و چندان مناسب سن بچه‌ها نباشد اما اگر مهمانی یا جشن تولدی با تم وحشتناک در پیش دارید که بچه‌ها هم در آن حضور دارند می‌توانید از پودینگ فرانکشتاین برای پذیرایی استفاده کنید. اگر در جایی زندگی می‌کنید که هالووین را جشن می‌گیرند می‌توانید پودینگ فرانکشتاین را برای پذیرایی در مهمانی استفاده کنید. پودینگ فرانکشتاین میان وعده‌ای سالم و خوشمزه است که مطمئنا بر خلاف اسم آن طعم فوق العاده‌ای دارد که بچه‌ها عاشق آن خواهند شد. این پودینگ به اندازه‌ای راحت آماده می‌شود که حتی بچه‌ها هم به تنهایی خودشان می‌توانند آن را درست کنند. در دستور آشپزی امروز آشپزخانه کودکت امروز همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  آشپزخانه کودکت؛ کیک چوبی یک میان وعده لذیذ

مواد لازم برای تهیه پودینگ فرانکشتاین

پودینگ یا دنت طالبی یا فرنی
بیسکویت شکلاتی کرمدار
رنگ خوراکی

طرز تهیه پودینگ فرانکشتاین

ابتدا شیشه یا لیوان‌هایی را که برای درست کردن پودینگ فرانکشتاین در نظر گرفته‌اید، به خوبی بشویید. با استفاده از ماژیک روی لیوان‌ها چشم و ابرو و صورت‌های خنده‌دار بکشید و می‌توانید کمی تقلب کنید و از عکس زیر برای نقاشی صورتت فرانکشتاین استفاده کنید.

طرز تهیه پودینگ فرانکشتاین :

بیشتر بخوانید: آشپزخانه کودکت؛ آموزش تهیه کوکی چوبی کریسمسی

بعد از آن پودینگ یا فرنی که درست کرده‌اید را در دو ظرف جداگانه قرار دهید و به یکی چند قطره رنگ زرد و به دیگری چند قطره رنگ سبز اضافه کنید. می‌توانید از دنت طالبی یا هلو برای درست کردن پودینگ فرانکشتاین هم استفاده کنید. بعد از این که پودینگ‌ها را آماده کردید آن‌ها را در لیوان‌ها تزئین شده بریزید و روی آن بیسکویت کاکائویی خرد شده اضافه کنید. به همین راحتی و سادگی پودینگ فرانکشتاین شما آماده است.

ترفندهای خوشمزه

۱. می‌توانید به جای استفاده از پودینگ از ژله‌های سبز رنگ یا نارنجی استفاده کنید یا اسموتی‌های خوشمزه سبز رنگ را درست کنید که مورد علاقه بچه ها هستند.
۲. می‌توانید از ماست یونانی برای درست کردن اسموتی استفاده کنید.
۳. ژله بستنی سبز رنگ هم گزینه مناسبی برای درست کردن پودینگ فرانکشتاین است.
۴. به جای استفاده از اوریو می‌توانید از گرانولا و پاستیل هم برای تزئین پودینگ خود استفاده کنید.

ترفندهای خوشمزه

درست کردن غذاها و میان وعده‌های ساده‌ای که تنها با کمی خلاقیت در خانه درست می‌کنید باعث می‌شود که کودک شما کمتر به خوردن میان وعده‌های صنعتی و ناسالم بیرون از خانه علاقه نشان دهد بهتر است از او در درست کردن این میان وعده‌های ساده کمک بگیرید تا هم کاری یاد گرفته باشد و هم قدرت تخیلش تقویت شود.

تغذیه کودک از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید و سعی کنید که در خانه با کمی خلاقیت و خواندن دستورهای آشپزی مختلف برای کودک خود میان وعده‌های ساده، خوشمزه و سالم درست کنید.
در بخش دستور غذایی کودکان سعی شده که با ساده‌ترین مواد و تنها با کمی خلاقیت میان وعده‌ها و غذاهای خوشمزه به شما آموزش داده شود تا از تغذیه کودک خود مطمئن باشید.
اگر شما هم تجربه درست کردن این پودینگ خوشمزه و بانمک را در خانه دارید می‌توانید تجربه یا عکس‌های خود را با ما در شبکه‌های اجتماعی کودکت یا وب سایت رسمی کودکت به اشتراک بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید