پادکست me.as.a.mom پادکستی است که بر اساس لایواستوری‌های مژده شاه نعمت الهی در صفحه اینستاگرام me.as.a.mom با متخصصین حوزه کودک انجام شده است. این گفتگوها از شهریورماه سال ۹۶ شروع شده و تا پایان سال ۹۷ به قسمت نوزدهم رسیده است. مژده در اسفندماه ۹۷ تصمیم گرفت پادکست‌هایی از گفتگوهای انجام شده برای دسترسی آسان‌تر والدین به مطالب ارائه شده تهیه کند. کودکت مفتخر است که در اجرای این ایده و انتشار آن سهم داشته و در آستانه بهار ۹۸ بهترین‌ها را برای تمام خانواده‌های فارسی زبان آرزومند است.

کتاب قصه خواندن برای کودک – قسمت اول پادکست me.as.a.mom

قصه خواندن برای کودک

لایواستوری شماره ۱ در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۶ با موضوع «کتاب قصه خواندن برای کودک» انجام شده است. در لایواستوری شماره ۱ مژده شاه نعمت الهی از تجربیات خود درباره بلندخوانی کتاب با نوزادان و کودکان نوپا می‌گوید. منبع اصلی این مطالب، کتاب خواندن با نوزاد و نوپا؛ چگونه به نوزاد و نوپای خود کمک کنیم تا دنیای واژه ها را کشف کند؟ نوشته کارولین بلیک مور و باربارا وستون رامیز بوده است. کتاب‌های معرفی شده در این لایواستوری از تجربه شخصی ایشان در ارتباط با فرزند خود انتخاب شده است.

با توجه به اینکه این لایواستوری اولین گفتگوی زنده مژده در صفحه اینستاگرام me.as.a.mom بوده، خودش را اینگونه معرفی می‌کند.

پادکست me.as.a.mom قسمت اول
برای دانلود این پادکست، روی سه نقطه سمت راست پلیر کلیک کنید.

خواب کودک – قسمت دوم پادکست me.as.a.mom

خواب کودک

لایواستوری شماره ۲ صفحه me.as.a.mom در تاریخ بیشتم مهرماه ۹۶ با موضوع «خواب کودک» انجام شده است. در این قسمت مژده از مطالعات و تجربه‌های خود در زمینه خواب کودکان صحبت می‌کند و منابعی که در این رابطه مطالعه کرده را نیز معرفی می‌کند. ویدیوی این لایواستوری قبلا در وب سایت کودکت منتشر شده است و هم‌اکنون می‌توانید پادکست آن را نیز بشنوید:

پادکست me.as.a.mom قسمت دوم
برای دانلود این پادکست، روی سه نقطه سمت راست پلیر کلیک کنید.

مدیریت خشم در برابر کودکان (۱) – قسمت سوم پادکست me.as.a.mom

مدیریت خشم

لایواستوری شماره ۳ صفحه me.as.a.mom در تاریخ ۲۰ آبان ۹۶ و با موضوع «مدیریت خشم در برابر کودکان» منتشر شده است. میهمان لایواستوری شماره ۳ خانم سودابه عبدی روانشناس هستند. این گفتگو در دو قسمت برگزار شده و لایواستوری شماره ۳ بخش اول این گفتگو است.

پادکست me.as.a.mom قسمت سوم
برای دانلود این پادکست، روی سه نقطه سمت راست پلیر کلیک کنید.

مدیریت خشم در برابر کودکان (۲) – قسمت چهارم پادکست me.as.a.mom

مدیریت خشم

لایواستوری شماره ۴ صفحه me.as.a.mom در تاریخ ۶ آذرماه ۹۶ و با موضوع «مدیریت خشم در برابر کودکان» قسمت دوم برگزار شده است. میهمان این گفتگو خانم سودابه عبدی روانشناس هستند و مباحث در ادامه لایواستوری شماره ۳ مطرح شده است.

پادکست me.as.a.mom قسمت چهارم
برای دانلود این پادکست، روی سه نقطه سمت راست پلیر کلیک کنید.

احساسات متناقض مادرانه ؛ آیا مادر خوبی هستم – پادکست me.as.a.mom قسمت پنجم

احساسات مادرانه

لایواستوری شماره ۵ صفحه me.a.as.a.mom در تاریخ ۱۷ دی ۹۶ با موضوع «احساسات متناقض مادرانه ؛ آیا مادر خوبی هستم» برگزار شده است. مطالب ارائه شده در این قسمت، از دو کتاب «آیا مادر خوبی هستم» نوشته دکتر عبدالحسین رفعتیان و کتاب «مادر خوب مادر بد» نوشته دکتر نهاله مشتاق توسط مژده شاه‌ نعمت الهی استخراج و جمع‌بندی شده است. میهمانان این قسمت، مادرانی هستند که به دعوت مژده درباره احساسات متناقض خود در فایل ویدیویی صحبت می‌کنند و شنیدن آن خالی از لطف نیست.

پادکست me.as.a.mom قسمت پنجم
برای دانلود این پادکست، روی سه نقطه سمت راست پلیر کلیک کنید.

منتظر انتشار قسمت‌های بعدی پادکست me.as.a.mom در سایت کودکت باشید.

15 دیدگاه‌ها

 1. سلام و خسته نباشید به مژده عزیز
  خواستم اینجا ازت بابت تمام مطالبی که با زحمت جمع آوری و با ما در میون میزاری تشکر کنم.
  همیشه دوست داشم لایوهارو ببینم ولی وقتشو پیدا نمیکردم.با خودم برنامه ریزی کرده بودم که تو تعطیلات عید همه شو کامل ببینم.
  کمی سرچ کردم و این پادکست ها رو پیدا کردم
  نمیدونی چقدرررر هیجان زده شدم ازینکه میتونم هرروز تو ماشینم تو مسیرهای طولانی ترافیک بارها وبارها گوش کنم..مرسی ومن بی صبرانه منتظر بقیه پادکست ها هستم

 2. متاسفانه پادکست خواب کودک و قصه خوانی برای کودک هیچ طور دانلود و اجرا نمیشه برای من بارها امتحان کردم لزفا راهنمایی کنید.بقیه فایل ها هیچ مشکلی نداشتن و به راحتی دانلود شدند

 3. مژده عزیزم سلام
  واقعا متشکرم ازت بابت این پادکست ها
  من هرروز تو مسیر موقع رانندگی بارها و بارها گوش میکنم و واقعا استفاده کردم وبه کارم اومدن مخصوصا کنترل خشم واقعا برام عملی شده.

  حتی وقتی با همسرم تومسیر طولانی هستیم ویس ها رو گوش میکنیم و در موردشون تبادل نظر میکنیم
  نمیدونم چجوری میشه ازت تشکر کنم.
  من مادر یه دختر نه ماهه هستم که همزمان دانشجوی پزشکی سال آخر هستم و واقعا برام مقدور نیست زیاد مطالعه وسرچ کنم.برا همین هیچ کس اندازه من قدر این پادکست ها رو نمیدونه.
  خواهش میکنم ادامه بده این کارو.
  در ضمن خواستم نظرمو در مورد لایوهای یک تاپنج بگم.بنظر من لایوی که خودت در مورد مادر خوب خلاصه مطالعات و جمع بندیتو گفتی عااااااااااااااااالی بود و با همه لایوهتی دیگه خیلی فرق داشت من که خیلی لذت بردم و پیشنهاد میکنم تکرار کنی این حرکتو.

 4. سلام
  من با گوشی آیفون پلی کردم اما طبق نوشته هاتون سه نقطه ای ندیدم
  همه پلی میشن
  اما چطوری میشه دانلود کرد ؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید