اغلب والدین دوست ندارند کودکشان هر هفته ناهار و تغذیه‌اش را از غذاهای آماده در مدرسه بخورد. بسیاری از والدین غذای بچه‌ها را در خانه درست می‌کنند و از آن برای میان وعده‌های خوشمزه در مدرسه استفاده می‌کنند. به خصوص بچه‌هایی که در ساعت صرف ناهار باید در مدرسه باشند اهمیت بسیار زیادی دارد که حتما تغذیه بسیار خوبی همراه خود داشته باشند. اما چه کاری می‌توانید انجام دهید تا بچه‌ها هم تغذیه های خوشمزه در مدرسه داشته باشند و هم جذب غذاهای ناسالم بیرون نشوند. در مطلب امروز کودکت، به شما روش‌هایی برای جذاب‌تر کردن تغذیه بچه‌ها در مدرسه خواهیم گفت.

تغذیه های خوشمزه برای مدرسه کودکان

شما می‌توانید در خانه و از مواد سالم و طبیعی تغذیه های خوشمزه برای مدرسه کودکتان درست کنید. می‌توانید به دلخواه مواد غذایی مورد علاقه کودک را به این تغذیه‌ها اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: تزئین میان وعده های سالم ؛ راهی جذاب برای تغییر فرهنگ غذایی کودکان

از کوکی، بیسکویت و کلوچه‌های خانگی در کنار ناهار بچه‌ها استفاده کنید

می‌توانید از ساندویچ‌های خوشمزه خیار و پنیر که به شکل‌های بانمک برش خورده‌اند در کنار ظرف ناهار آن‌ها استفاده کنید تا تغذیه های خوشمزه و خوشگل برای نهار بچه‌ها در مدرسه درست کنید.

غذاهای فرآوری شده و بسته بندی را فراموش کنید

غذاهای فرآوری شده و بسته بندی را فراموش کنید.

بیشتر بخوانید: آشپرخانه کودکت؛ طرز تهیه کیک مرغ به عنوان ناهاری لذیذ برای کودک

بهتر است خودتان غذا درست کنید. می‌توانید با درست کردن غذا برای ناهار بچه‌ها، هم پول بیشتری صرفه جویی کنید و هم غذایی که کودک دوست دارد برای ناهار او در مدرسه تهیه کنید.

از لیوان‌های سیلیکونی برای شکل دادن به غذای بچه‌ها استفاده کنید

اگر می‌خواهید برای غذای بچه‌ها برنج درست کنید، می‌توانید با استفاده از این لیوان‌های سیلیکونی شکل‌های جذابی به آن‌ها بدهید یا اصلا اگر می‌خواهید غذا را در آن‌ها برایشان سرو کنید و در جعبه غذای بچه‌‌ها قرار دهید. این لیوان‌ها قابل شستشو، نشکن و غیرمضر هستند.

برای کودکتان در ظرف غذایش پیامی بگذارید

برای کودکتان در ظرف غذایش پیامی بگذارید.

می‌توانید با برش دادن میوه‌ها در ظرف غذای بچه‌ها برایشان پیام خاصی بگذارید تا بدانند چقدر فوق العاده و عالی هستند برای ادامه روز خود در مدرسه انگیزه بگیرند. موز و نارنگی برای نوشتن پیام گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

یک تم خاص برای هفته انتخاب کنید

می‌توانید ظرف غذای کودک خود را هر هفته با یک موضوع خاص تزیین کنید. این تم می‌تواند به انتخاب خود کودک باشد یا شما او را شگفت‌زده کنید. می‌توانید از قالب‌های مختلف برش کوکی، برای برش زدن نان یا میوه‌ها استفاده کنید.

از ماست یونانی برای همه چیز استفاده کنید.

از ماست یونانی برای همه چیز استفاده کنید

بیشتر بخوانید: آشپزخانه کودکت؛ طرز تهیه بیسکویت خانگی با همراهی و همکاری کودک

می‌توانید از ماست یونانی تقریبا برای درست کردن هرچیزی، از بستنی گرفته تا ساندویچ‌های خوشمزه استفاده کنید. می‌توانید اسفناج پخته شده به آن اضافه کنید و در کنار ظرف غذای او قرار دهید. بهتر است همه خلاقیت خود را برای درست کردن تغذیه‌ های خوشمزه در مدرسه برای کودکت به کار ببری.

ما در بخش دستور غذایی کودک غذاها و میان وعده‌های خوشمزه و سالمی را به شما معرفی کردیم. در صورتی که شما هم پیشنهاد جالبی برای تغذیه بچه‌ها به خصوص ناهار آن‌ها در مدرسه دارید، می‌توانید در قسمت نظرات یا شبکه‌های اجتماعی کودکت با ما در میان بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید