مهارت‌ های حرکتی درشت مهارت‌هایی است که به گردش در محیط اطراف و کشف جهان پیرامون به کودک کمک می‌کند و مستلزم حرکت تمام بدن و فعالیت عضلات بزرگ و نگه دارنده اصلی بدن جهت انجام کارهای روزانه است. مانند: سینه خیز رفتن، ایستادن، راه رفتن، دویدن، پریدن و…

مهارت‌ های حرکتی درشت از این جهت که به کودکان اجازه حرکت به اطراف و بررسی هر چیزی که دوست دارند را می‌دهد، در رشد شناختی آنان تاثیر دارد. همچنین برای تقویت مهارت‌های خودیاری کودکان مانند لباس پوشیدن، کفش پوشیدن و… بسیار ضروری هستند. تقویت مناسب مهارت‌های حرکتی درشت پایه‌ای برای رشد مهارت‌های حرکتی ظریف محسوب می‌شود.

برای مثال توانایی کودک برای حفظ وضعیت بالا تنه بر روی صندلی بر مهارت‌های نظیر نوشتن، نقاشی کشیدن و بریدن تاثیر می گذارد. صاف نشستن برای یادگیری در کلاس نیز تاثیر زیادی دارد. مهارت‌های حرکتی درشت بر استقامت و تحمل یک روز کامل مدرسه ضروری هستند؛ مانند جنبش و حرکت در بین همکلاسی‌ها، نشستن بر روی میز و حمل کیف مدرسه، ایستادن سر صف و حضور فعال در زنگ ورزش.

در سال‌های اخیر به رشد مهارت‌های حرکتی درشت به عنوان مهارت‌های پایه برای کسب مهارت‌ها در سطوح بالاتر مهارت‌ها و زندگی آینده کودکان توجه زیادی شده است. با شرکت در کارگاه آنلاین «رشد مهارت‌های حرکتی درشت در کودکان» کودکانی توانمند در زندگی شخصی و اجتماعی پرورش دهید.

اولین وبینار رشد مهارت‌ های حرکتی درشت در کودکان

برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. اولین وبینار رشد مهارت‌های حرکتی درشت در کودکان در ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۹ ساعت ۱۶ تا ۱۸ صبح برگزار خواهد شد.

طبق روال سایر وبینارهای کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم پس از برگزاری کارگاه تشکیل خواهد شد. برای این وبینار یک روز فرصت برای هم‌افزایی و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم و مدرس عزیز پس از وبینار در نظر گرفته شده است. همچنین ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌صورت زنده، مباحث آموزشی کارگاه را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.

مدرس این کارگاه آموزشی آنلاین جناب آقای دکتر وحید بیاتی، کارشناس کاردرمانی، کارشناسی ارشد و دکترای آناتومی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با مرتبه دانشیاری است.

سرفصل‌های این وبینار عبارتند از:

  • رشد حرکتی کودکان: حرکات درشت و حرکات ظریف
  • تعریف مهارت‌های حرکتی درشت
  • چرا مهارت‌های حرکتی درشت مهم هستند؟
  • فعالیت‌هایی که موجب رشد مهارت‌های حرکتی درشت می‌شوند؟
  • بازی‌های پیشنهادی برای ارتقا مهارت‌های حرکتی درشت
  • رشد مهارت‌های حرکتی درشت از بدو تولد تا ۱۵ ماهگی
  • تاخیر رشد حرکتی

این وبینار ویژه ساکنین داخل کشور برگزار می‌شود. برای این کار به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با دسترسی به اینترنت پرسرعت و کامپیوتر شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS  می‌توانید به‌ راحتی در کارگاه شرکت کنید. فایل راهنمای شرکت‌کنندگان و همچنین دستورالعمل راهنمای شرکت در وبینار و لینک ورود به وبینار، پس از ثبت‌نام برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری وبینار، کنار شما خواهند بود.

با توجه به اهمیت موضوع آموزش، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان ضروری است و فیلم کارگاه برای شرکت‌کنندگان ارسال نخواهد شد. جهت مرور مطالب ارائه شده در کارگاه، فایل صوتی این وبینار که در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می‌شود، ۴۸ ساعت پس از اتمام وبینار به مدت ۲۴ ساعت در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

زمان برگزاری این وبینار روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۹ از ساعت ۱۶ الی ۱۸ بعدازظهر  و حضور در گروه پرسش و پاسخ  پس از اتمام کارگاه خواهد بود.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

ثبت نام اولین وبینار رشد مهارت‌‌های حرکتی درشت در کودکان

اگر در فرایند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، با تیم پشتیبانی کودکت به آدرس [email protected] یا شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲ و ۰۹۳۵۶۶۷۱۲۲۲ تماس بگیرید.

 

 

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید