مادر یا پدر بودن کار ساده‌ای نیست. همه ما می‌دانیم که وقتی یک عضو خانواده ما کودک است، حتی وسایلی که باید هنگام بیرون رفتن با کودک به همراه داشته باشیم هم تحت تاثیر بچه داری قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم وسایل ضروری کیف مادر را با هم بررسی کنیم، وسایلی که حتی پس از نوزادی و شاید تا سنین ۵ یا ۶ سالگی۷ حتما باید همراه خود داشته باشیم.

هنگامی‌که از دست کیسه‌‌های بزرگ پوشک خلاص شدید، باز هم نیازاست که چند وسیله ضروری برای موارد اورژانسی در کیف خود داشته باشید. ما به عنوان پدر و مادر می‌دانیم که هیچ چیز قابل ‌پیش‌بینی نیست. بنابراین اگر این وسایل را در کیف خود داشته باشید، برای شرایط اضطرای که ناگهان اتفاق می‌افتند آمادگی خواهید داشت. در ادامه وسایل ضروری کیف مادر که به نظر ما در شرایط مختلف ممکن است به آن نیاز داشته باشید را با هم بررسی می‌کنم. البته فراموش نکنید، این وسایل حتما هم نباید در کیف مادر باشند، شما به هنوان پدر هم باید حسابی مراقب فرزند خود باشید و سعی کنید این لوازم را در شرایط مختلف با خود حمل کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید برای مسافرت با نوزاد حتما رعایت کنیم

۱. جعبه کوچک کمک‌های اولیه

وسایل ضروری کیف مادر

یکی از لوازم ضروری کیف مادر که می‌تواند در موقعیت‌های مختلف به داد شما برسد، جعبه کوچک کمک‌های اولیه است. سعی کنید همیشه این مورد را در کیف خود داشته باشید. شما می‌توانید این جعبه را از فروشگاه خریداری کنید یا خودتان درست کنید. جعبه کمک‌های اولیه برای کودکت باید حاوی حداقل ۴ چسب زخم، ۲ عدد پنبه الکلی، پماد آنتی‌بیوتیک، یک مسکن مناسب کودک و موچین باشد.

۲. پول نقد

وسایل ضروری کیف مادر

این روزها همه ما برای خرید و حتی پرداخت کرایه تاکسی هم از کارت بانکی خود استفاده می‌کنیم. حتی اگر تمام خریدهای خود را با کارت انجام می‌دهید، باز هم چیزهایی هستند که برای خرید آن‌ها به پول نقد احتیاج خواهید داشت. پس پول نقد را حتما به لیست لوازم ضروری کیف مادر اضافه کنید، شما نباید به خاطر نداشتن پول نقد در دردسر بیفتید. به این موقعسیت فکر کنید که در حال عبور از خیابان هستید و ناگهان دلتان می‌خواهد برای فرزندتان یک بادکنک از دستفروش کنار خیابان بخرید.

۲. خوراکی مختصر

خوراکی مختصر

هیچ چیز بدتر از این نیست که در جایی با یک کودک بدعنق و گرسنه گیر کرده باشید. همیشه چند میان ‌وعده مختصر در کیف خود داشته باشید، این کار بسیار هوشمندانه است. مادران همیشه سعی می‌کنند از این موقعیت‌ها اجتناب کنند، اما گرسنگی کودک شما قابل پیش بینی نیست و گاهی اتفاق می‌افتد که وسط نا کجا آباد کودک شما درخواست غذا می‌کند. با این حساب حتما شما هم موافق هستید که میان وعده خوب و مقوی را به فهرست لوازم ضروری کیف مادر اضافه کنیم؟

بیشتر بخوانید: چند نکته در مورد استفاده از صندلی ماشین برای کودک

۴. دستمال مرطوب و ضدعفونی‌کننده دست

دستمال مرطوب و ضدعفونی‌کننده دست

تقریبا اکثریت مواقع وقتی‌که بچه‌ها را بیرون می‌برید، خودشان را کثیف می‌کنند. بنابراین باید یک وسیله ضروری تمیز کننده همراه داشته باشید. همیشه یک بسته دستمال مرطوب و ضد عفونی کننده دست در کیف خود نگه دارید. به این ترتیب، اگر کودک شما خودش را کثیف کرد (کاری که اغلب انجام می‌دهد) و مجبور شدید او را باعجله تمیز کنید، برای این کار آماده هستید. اگر به دستگیره‌های کثیف و کف زمین دست زد یا دوستانش عطسه کردند، شما می‌توانید از او در مقابل میکروب‌ها با ضد عفونی کننده دست مراقب کنید.

۵. یک گوشی هوشمند با شارژ مناسب

گوشی هوشمند مهمترین وسیله ضروری که باید همراهتان باشد

همراه داشتن گوشی تلفن همراه هوشمند یکی از عجیب‌ترین لوازمی است که در فهرست وسایل ضروری کیف مادر قرار می‌گیرد. شاید باور نکنید، اما این وسیله می‌تواند از شما مراقبت کند.

اگر اتفاقی پیش آمد، می‌توانید با اورژانس یا کسی که اعتماد دارید تماس بگیرید تا به کمکتان بیاید. همچنین نور چراغ قوه تلفن‌های هوشمند هم می‌توانند در مواقع مختلف به کمک شما بیایند. اگر جایی گم شدید یا به اینترنت برای دستیابی به اطلاعات نیاز داشتید، می‌توانید از گوشی برای مسیریابی کمک بگیرید. گوشی هوشمند شما می‌تواند بهترین دوستتان در موارد اضطراری باشد.

بیشتر بخوانید: سفر با کودک ؛ دردسر غیرقابل تحمل یا تجربه ای شیرین و به یاد ماندنی؟

مادرانی که کودک خردسال یا نوزاد دارند باید برای هر موقعیتی آماده باشند چون کودک برای هر کاری وابسته به مادر است. آیا شما این لوازم را همیشه همراه خود دارید؟ فکر می‌کنید به جز این موارد باید چه چیزی را به فهرست وسایل ضروری کیف مادر اضافه کنیم؟

یک دیدگاه

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید