گرفتن مهمانی با کودکان و حتی مهمانی رفتن با کودک حتما در دوره‌ای مشکل بسیاری از خانواده‌ها بوده است. شاید پیش از بچه دار شدن مهمانی‌های شما شامل رومیزی‌های تجملاتی و «تا دیر وقت بیدار ماندن» بودند. اکنون که شما و دوستانتان دارای چند فرزند کوچک و بزرگ هستید حتما قضیه مقداری فرق کرده است. هماهنگ کردن پرستار کودک یا مادربزرگ برای مراقبت از فرزندان، همیشه کار آسانی نیست.

با این اوضاع هم گاهی دعوت شما از یکی از دوستانتان، به ناچار به دعوت از تمام اعضای خانواده او ختم می‌شود. ممکن است این موضوع پیچیده به نظر برسد اما شما می‌توانید، بدون هیچ‌گونه زحمت و تلاش اضافی، کودکان را هم در میزبانی مهمانی خود شریک کنید. اگر برای برگزاری مهمانی‌های خود با مشکل مواجه هستید، ادامه این مقاله حتما به شما در برگزاری هر چه بهتر مهمانی با کودک کمک خواهد کرد.

یک پرستار استخدام کنید

مهمانی با کودک

یافتن یک پرستار کودک منحصر به فرد برای میزبانی یک مهمانی که پر از کودکان است چندان کار آسانی نیست. یک خانواده می‌تواند پرستار کودک برای جمعه بیابد، اما خانواده دیگر کسی را می‌یابد که می‌تواند شنبه از کودک او مراقبت کند. بهتر است برای زمان مهمانی شام خود، یک پرستار استخدام کنید تا مواظب تمام بچه‌ها باشد و اینگونه بار نگهداری از کودک کمتر روی دوش والدین باشد. نیازی نیست که پرستار کودک به طور تمام وقت مراقبت کودکان باشد، پس می‌توان فردی یا پرستاری را برای زمان مهمانی جهت مراقبت از کودکان تعیین کرد.

بیشتر بخوانید؛ در استخدام پرستار برای کودک خود به چه نکاتی باید دقت کنید؟

مهمانی را زود‌تر آغاز کنید

نوزادان عاشق خواب هستند و نوزادان هر یک از دوستان شما هم زمان خواب کمی متفاوت از یکدیگر خواهند داشت. یک دورهمی دیرهنگام ممکن است منجر به خستگی زیاد نوزادانی شود و این می‌تواند یک بعد از ظهر شاد با دوستانتان را به یک نمایش ناخوشایند تبدیل کنند و شما را از رفتن به مهمانی با کودک پشیمان کند. هیچکس دوست ندارد پدر یا مادر یک نوزاد بدخلق باشد، بنابر این با شروع زود هنگام مهمانی، از روی دادن این اتفاق جلوگیری کنید.

هر چه واقعی‌تر، شاد‌تر

والدین شاد

آیا یکی از دوستانتان به همراه فرزندش به مهمانی آمده است؟ این احتمال وجود دارد که اینگونه افراد کمی احساس کنند که خود یا نوزاد خود را به مهمانی شما تحمیل کرده‌اند. ولی در یک مهمانی متشکل از چندین خانواده، همه آن‌ها از لحاظ پدر یا مادر بودن با یکدیگر احساس همراهی خواهند کرد. نیازی نیست دوستان دارای فرزند خود را از دوستان بدون فرزند تفکیک کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که بیش از یک خانواده دارای فرزند را به مهمانی خود دعوت می‌کنید. در این صورت حضور در مهمانی با کودک برای هیچ کس ناخوشایند نخواهد بود.

وسایل مربوط به کودکان و نوزادان داشته باشید

اگر میزبان هستید، محض احتیاط و برای مواقعی که دوستتان کیف لوازم کودک خود را فراموش کرده باشد، پوشک بچه و دستمال مرطوب اضافی، یا هر چیز دیگری که یک مادر ممکن است در ارتباط با کارهای کودک خود نیاز داشته باشد را در خانه داشته باشید. علاوه بر ضروریات مرتبط با نوزاد، در آشپزخانه خود میان وعده‌ها و نوشیدنی‌های مربوط به نوزاد یا کودکان سنین پیش‌دبستانی داشته باشید تا بتوانید کودکان را قبل و بعد از غذای اصلی خوشحال کنید.

پوشک بچه

محدوده سنی بیشتری برای کودکان مدنظر قرار دهید

احتمال دارد دوستانی داشته باشید که نوزاد، کودک نوپا یا کودکانی با سنین بالا‌تر داشته باشند. به جای یک شام منحصر به والدین نوزادان، دوستان دارای کودکان با محدوده سنی مختلف را به منزل خود دعوت کنید. کودکان بزرگ‌تر می‌توانند در سرگرم کردن بچه‌های کوچک‌تر کمک کنند، که این موضوع، فرصت استراحت بیشتری را برای والدین فراهم خواهد کرد و مهمانی با کودک برای آن‌ها و خود شما تجربه‌ای شاد خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛ راهنمای قدم به قدم برای برگزاری جشن سیسمونی

روش سرو غذا به صورت بوفه‌ای را فراموش کنید

رها کردن غذای داغ روی میز یا در گوشه‌‌ای از خانه در حالی که کودکان در حال جنب و جوش هستند کار اشتباهی است. تنها چند ثانیه زمان لازم است تا یکی از کودکان ظرف غذای داغ را روی دست یا صورت خود بیاندازد. با سرو مستقیم غذا برای مهمانان خود، از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنید.

غذا مهمانی با کودک

نور شب داشته باشید

یک اتاق مملو از کودکان با چراغ‌های دارای نور شدید سازگاری ندارد. از یک دیمر (کاهنده نور) استفاده کنید یا با استفاده از چراغ‌های رومیزی، محیطی تیره‌تر و دارای سایه ایجاد کنید. هرچند، استفاده از نور شمع در این مورد وسوسه‌انگیز است، برای خودداری از خطر آتش‌سوزی احتمالی (به خصوص زمانی که کودکان کنجکاو اطراف این شمع‌ها در حال بازی هستند) از این کار صرف نظر کنید.

آهنگ‌های مناسب برای کودکان را انتخاب کنید

کودکان نه تنها به حرف‌های شما، بلکه به تمام صداهای اطرافشان گوش می‌دهند. این بدین معناست که باید مطمئن شوید موزیکی که در حین مهمانی پخش می‌شود، برای تمام سنین مناسب هستند. نیازی نیست که آن آهنگ‌ها، ترانه‌های کودکانه باشند، اما باید با ‌‌نهایت دقت روی ترانه و سبکشان انتخاب شوند تا برای همه مناسب باشد.

مهمانی با کودک

شما چه تجربه‌ای از مهمانی با کودک دارید؟ به نظر شما این نکات می‌تواند به بهتر شدن یک مهمانی که کودکان در آن حضور دارند کمکی کند؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید