احتمالا شما هم پیش از مادر شدن، وقت زیادی را با دوستان خود در بیرون از خانه و مهمانی‌ها می‌گذراندید. با نامزد و شریک زندگی خود بیشتر بیرون می‌رفتید و وقت زیادی برای هم می‌گذاشتید. اما با مادر شدن ،شاید حتی به زور وقتی برای خوابیدن پیدا کنید. به خصوص مادران خانه دار اکثرا پس از مادر شدن روابط خود با دوستان را کمتر کرده یا به صورت کامل قطع می‌کنند. اما شاید متوجه نباشید که مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار بیشتر از آنچه به نظر می‌رسد، اهمیت دارد.

مهم نیست چه تعداد بچه داشته باشید، حتما باید وقتی را با دوستان خود و به دور از محیط خانه و بچه‌ها سپری کنید. هرگز روابط دوستی خود را به خاطر بچه‌دار شدن از بین نبرید. بعد از مادر شدن، شما به دوستانتان بیش از پیش نیاز دارید. اگر از خود می پرسید که علت این اهمیت در چیست؛ با ما در خواندن این مقاله که مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار را به شما خواهد گفت، همراه باشید.

 مادران منزوی و مزیت وجود دوست

زندگی کردن به عنوان یک مادر خانه دار و بسیار پرمشغله، بهانه خوبی برای فرار از رویارویی با زندگی بیرون از خانه و مردم است. با عادت کردن به این تنهایی، شما رفته رفته منزوی می‌شوید و منزوی شدن آغاز افسردگی است. مطمئنا زمانی که شما خود را از بقیه جدا می‌کنید و تبدیل به مادری تمام وقت و منزوی می‌شوید که دائم در خانه است، اگر حتی بخواهید برای فرار از سر و صدای دیوانه کننده بچه‌ها لحظه‌ای از خانه خارج شوید، با اعتراض بقیه روبه رو می‌شوید.

جدا کردن خودتان از بقیه اصلا کار سختی نیست فقط مقدمه‌ای است برای شروع افسردگی و فرسوده شدن. با این وجود به مرور تبدیل به مادری خسته می‌شوید که اعتماد به نفس پایینی دارد. یکی از مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار ، این است که اجازه نمی‌دهند دوستشان تنها مانده و منزوی شود و از زندگی اجتماعی خود فاصله بگیرد.

بیشتر بخوانید: با ۱۷ عادت خوب مادران شاد و موفق آشنا شوید

مزیت وجود دوست خوب برای مادران و درک متقابل

مزیت وجود دوست خوب و درک متقابل
هیچکس به اندازه دوست شما که او هم مادر است، متوجه نمی‌شود که گاهی چقدر در زندگی خسته می‌شوید. درک متقابل یکی دیگر از مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار است. اساس دوستی بر درک متقابل است، شما با افرادی دوست می‌شوید که حرف شما را می‌فهمند و شبیه خودتان هستند. بنابراین، وقتی از همه مسئولیت‌ها خسته می‌شوید و با دوست خود صحبت می‌کنید، بدون این که شما را نصیحت یا قضاوت کند، تنها به صحبت‌های شما گوش خواهد کرد تا سبک شوید.

صحبت کردن با دوستان، تاثیر بسیار زیادی در افزایش روحیه و انگیزه مادران خانه دار دارد. به همین دلیل است که لازم است حداقل دوبار در ماه، بدون حضور بچه‌ها، دورهمی دوستانه‌ای داشته باشید. روزهایی که فقط و فقط برای خود شما است و همه باهم هستید. صحبت کردن از مشکلات و مسائل زندگی با دوستان صمیمی، می‌تواند به کاهش فشار روحی و افزایش بازدهی شما منجر شود.

دوستان شما چیزهایی می‌دانند که شما نمی‌دانید

دوستان شما چیزهایی می‌دانند که شما نمی‌دانید
مهم نیست که چه مدت است پدر و مادر شده‌اید، همیشه چیزهای جدیدی هست که یاد بگیرید. از مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار می‌توان به یادگیری متقابل بین شما و دوستانتان اشاره کرد. دوستان شما می‌توانند تجربه‌های خود را در خصوص پدر و مادر بودن با شما به اشتراک بگذارند و شاید در میان این صحبت کردن و تجربه‌های آن‌ها در برخورد با مشکل کودکشان، شماهم راه حلی برای برخورد با مشکلات کودک خود پیدا کنید. صحبت کردن و به اشتراک گذاری تجربه‌ها با دوستان خود کمک بسیار مفیدی است برای شما تا هرچه بیشتر و بهتر فرزند خود را پرورش دهید.

دوست خوب، یک حامی خوب است

دوست خوب، یک حامی خوب استشاید شما هم خانواده‌ای بسیار گرم و صمیمی داشته باشید، اما بازهم دوستان شما، خانواده‌ای هستند که شما خودتان آن‌ها را انتخاب کرده‌اید و شاید به قدری با آن‌ها صمیمی باشید که خانواده دوم شما باشند. به خصوص برای مادران خانه دار لزوم وجود دوست، بیشتر از شاید یک هم صحبت باشد. دوست خوب برای مادران خانه دار می‌تواند مثل حضور یک حامی روحی بزرگ باشد که به آن‌ها کمک کند تا تبدیل به مادری افسرده و پرخاشگر نشوند.

دوستان خوب، هیمشه و همه جا در کنار شما حضور دارند. زمانی که با مشکل افسردگی بعد از زایمان درگیر هستید، زمانی که بچه‌ها به دانشگاه می‌روند و زمانی که شاید از فشار عصبی خانه داری و بچه داری خسته شده‌اید؛ آن‌ها کنار شما هستند. دوستان واقعی که در غم و شادی در کنار شما خواهند بود و همیشه می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. آن‌ها به شما حمایت عاطفی که می‌خواهید را می‌دهند و باعث می‌شوند احساس کنید مادر و زن فوق العاده‌ای هستید. این رابطه دوستی دو طرفه است و شما هم برای دوستان خود همین گونه خواهید بود.

بیشتر بخوانید: ۴ روش برای ایجاد اوقات فراغت در زندگی یک مادر پر مشغله

دوست خوب همیشه مراقب شما است

دوست خوب برای مادران
از مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار این است که دوست خوب شما همیشه هوای شما را دارد و در صورت بحث و گفتگو با دیگران، می‌توانید مطمئن باشید که دوستان شما، طرف چه کسی خواهند بود. آن‌ها در مقابل دیگران همیشه از شما و کودکتان حمایت می‌کنند، زیرا شما را بخشی از خانواده خود می‌دانند. به همان اندازه که شما آن‌ها را دوست دارید، آن‌ها نیز شما را دوست دارند و همیشه حامی یکدیگر هستید و پشت هم را خالی نمی‌کنید.

مهم نیست کجا هستید، در پارک یا در رستوران یا مهمانی‌های کوچک، اگر غریبه‌ای به شما یا کودکتان توهین کند، دوستان شما عصبانی شده و از شما و کودکت دفاع می‌کنند.

دوستان قدیمی، صمیمی و یک رنگ که به یکدیگر اعتماد دارند بیش از یک پس انداز خوب در زندگی برای شما لازم هستند.

دوست خوب با همه توانش به شما کمک می‌کند

دوست خوب با همه توانش به شما کمک می‌کند
شما و دوستان خوبی که دارید، همه جا به کمک هم می‌آیید. مهم نیست که از افسردگی رنج می‌برید، طلاق گرفته‌اید یا مشکل مالی دارید یا شاید نیاز دارید کسی از بچه‌ها برای چند ساعت مراقبت کند، دوستان خوب شما همیشه برای کمک کردن آماده هستند و می‌توانید با خیال راحت روی آن‌ها حساب کنید. رابطه متقابل دوستی برای هر زنی، چه خانه دار و چه شاغل بسیار ضروری است.

در نظر داشته باشید که این رابطه دوستی باید متقابل باشد و فقط انتظار کمک یک طرفه از دوست خود نباید داشته باشید، شما هم باید نقش خود را دوستی دو طرفه اجرا کنید و یکدیگر را حمایت کنید و پشت هم باشید. به دوستان خود اطمینان خاطر دهید که می‌توانند به شما اعتماد کنند و حمایت شما را دارند و در مواقع سختی کنار آن‌ها باشید.

دوست عجب امنیت خوبی است

دوست خوب برای مادران خانه دار

بیشتر بخوانید: احساس ناکارآمدی را فراموش کنید؛ شما مادر فوق العاده‌ای هستید

مطالعات و تحقیقات زیادی انجام شده که نشان می دهد مزایای وجود دوست خوب برای مادران خانه دار یا شاغل بیش از آن چیزی است که به چشم می‌آید و تاثیر وجود یک دوست خوب در زندگی از نظر روحی بسیار بیشتر از آن است که شما حس می‌کنید. افرادی که دوستان خوبی دارند، استرس کمتری دارند و افرادی شادتر و سالم‌تر هستند. حتی ثابت شده افرادی که رابطه دوستی خوب و متقابلی باهم دارند طول عمر بیشتری دارند. کسانی که در شرایط سخت دوست خوبی داشته‌اند؛ در موقعیت‌های سخت زندگی واکنش‌های بهتری از خودشان نشان داده و توانسته‌اند این مشکلات را راحت تر از سایرین پشت سربگذارند. دوست خوب شما چه کسی است؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید