فریم یا قاب کالسکه قاب فلزی سبک‌وزنی است که برای حمل انواع خاصی از صندلی ماشین نوزاد طراحی شده است. شما فقط باید صندلی ماشین را از پایه‌اش جدا کنید، آن را درون فریم کالسکه جا بیندازید و اکنون شما یک کالسکه دارید. این وسیله کار شما را بسیار راحت می‌کند، به‌خصوص زمانی که نیاز دارید نوزادی را که خوابیده از صندلی عقب بیرون بیاورید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع قاب کالسکه

 قاب کالسکه صندلی ماشین

این کالسکه‌ها طراحی مینیمالیستی دارند و برای نگه داشتن کودک کاملاً به صندلی ماشین تکیه می‌دهند. به این طریق می‌توانید صندلی ماشین را با استفاده از سیستمclick-in  یاstrap-in  به فریم متصل کنید.

فریم کالسکه با تطبیق‌دهنده (مبدل) صندلی ماشین

این فریم‌های کالسکه برای اتصال صندلی‌های ماشین به آن‌ها تطبیق‌دهنده‌هایی دارند که از سیستم click-in یا strap-in  استفاده می‌کنند.

روش‌های اتصال صندلی ماشین

تنها تفاوت اصلی میان کالسکه‌های فریمی در نحوه اتصال صندلی ماشین به فریم است. دو نوع روش اتصال وجود دارد.

سیستم‌های Click-In

 • این سیستم‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با پایین آمدن صندلی روی قاب کالسکه به‌طور خودکار فریم و صندلی به هم چفت می‌شوند. از این سیستم‌ها می‌توان با یک دست استفاده کرد و با یک صدای کلیک قابل شنیدن به کاربر اطلاع می‌دهند که اتصال برقرار شده است. این سیستم‌ها سرعت، سادگی و قابلیت اطمینان خوبی دارند.
 • ساده و با قابلیت استفاده آسان

سیستم‌های Strap-In

 • این سیستم‌ها از یک کمربند یا نوار یا تسمه برای حفظ صندلی ماشین استفاده می‌کنند. این بند از طریق شکاف کمربند در صندلی ماشین پشتیبانی می‌شود و با آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای محافظت از صندلی ماشین محکم می‌شود. این سیستم با بسیاری از مدل‌های صندلی ماشین سازگار است. بااین‌حال، بسیار پیچیده‌تر و دست‌وپاگیرتر از مدل Click-In است.
 • دارای پیچیدگی برای استفاده، شامل مراحل اضافی بسیار زیاد در هر انتقال به داخل و خارج.

کاربردهای فریم کالسکه

اگر می‌خواهید در مسافرت از صندلی ماشین کودکتان به‌عنوان سیستم مسافرتی استفاده کنید، اما کالسکه بزرگ و حجیم همراه آن را نمی‌خواهید، فریم‌های کالسکه انتخاب خوبی‌اند. این فریم‌های کالسکه سبک‌وزن به‌راحتی جمع می‌شوند و راحتی سیستم مسافرتی را با کمترین وزن و فضای اشغال‌شده در صندوق عقب برایتان فراهم می‌کنند. تنها نقطه ضعف آن‌ها این است که وقتی کودک به وزن ۱۲ کیلوگرم یا بیشتر برسد، وزنش از وزن مجاز برای صندلی‌های ماشین نوزاد بیشتر می‌شود و دیگر نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چرا به فریم کالسکه نیاز دارید؟

فریم کالسه برای صندلی ماشین

اگر به دنبال جایگزینی برای سیستم مسافرتی، خرید جداگانه کالسکه و صندلی ماشین برای کودکتان هستید، فریم‌های کالسکه برای شما مناسب‌اند.

فهرست ویژگی‌ها

در اینجا فهرستی از ویژگی‌هایی که هنگام خرید فریم کالسکه باید به دنبال آن‌ها باشید آورده شده است. «ویژگی‌هایی که باید داشته باشد» به ویژگی‌های ضروری اشاره می‌کند، درحالی‌که «ویژگی‌های مفید و کاربردی اما غیرضروری» ویژگی‌هایی‌اند که انتخاب و نصب آن‌ها اختیاری است.

ویژگی‌های ضروری

 • قاب یا فریم فلزی: قاب محافظ فلزی و محکم باعث می‌شود که کودکتان سواری راحت و پایداری داشته باشد.
 • قفل فریم: بررسی کنید که فریم کالسکه به‌طور طبیعی در موقعیت خود قفل شده باشداین مکانیزم از سقوط و افتادن ناگهانی جلوگیری می‌کند.
 • ترمزهای تمام چرخ‌ها: مطمئن شوید که ترمزها به‌درستی کار می‌کنند و چرخ‌ها هنگام ترمز گرفتن قفل می‌شوند.
 • چرخ‌های جلو گردان: برخی از کالسکه‌های مخصوص دویدن چرخ‌های گردان جلو نیز دارند و برای ترکیب پیاده‌روی و دویدن مناسب‌ترند.
 • سایبان تنظیم‌شونده: برای ایجاد سایه مقابل خورشید هنگامی که کودک در حال استراحت است.
 • سازگارکننده صندلی ماشین: برای سهولت در اتصال به صندلی ماشین.
 • سیستم کلیک: برای اتصال صندلی ماشین به فریم کالسکه.

ویژگی‌های مفید اما غیرضروری

 • سینی کودک و جالیوانی
 • دسته با قابلیت تنظیم ارتفاع: دسته‌های فریم کالسکه باید در سطح کمر باشند. به یاد داشته باشید که بیشتر کالسکه‌ها برای خانم‌هایی با سایز متوسط ساخته شده‌اند. اگر با این مشخصات مطابقت ندارید، ممکن است به کالسکه‌ای با دسته تنظیم‌شونده نیاز داشته باشید. همچنین می‌توانید بسط‌دهنده دسته کالسکه خریداری کنید.
 • سیستم Strap-In: برای اتصال صندلی ماشین به فریم کالسکه.

مزایا و معایب فریم کالسکه

با اطلاع از مزایا و معایب فریم کالسکه، می‌توانید تصمیم آگاهانه‌ای برای خرید بگیرید.

مزایامعایب
نداشتن صندلی و بالشتک باعث می‌شود که قاب‌های کالسکه سبک‌وزن باشند و به‌راحتی جمع شوند.راحتی فریم کالسکه به سهولت بیرون آوردن صندلی ماشین نوزاد از ماشین بستگی دارد. وقتی که وزن کودک شما از ۹ کیلوگرم بیشتر شود، ممکن است جابه‌جایی صندلی ماشین نوزاد برایتان خسته‌کننده شود و شاید ترجیح دهید به جای کل صندلی ماشین، کودک را از ماشین خارج کنید.
وزن سبک‌تر به هدایت بهتر منجر می‌شود، به شرط اینکه کیفیت کلی فریم خوب باشد.قاب‌های کالسکه در مقایسه با کالسکه‌های سایز کامل فضای نگه‌داری کمتری دارند.
اکثر تولیدکنندگان صندلی ماشین نوزاد فریم کالسکه را متناسب با صندلی‌های ماشین محصول خودشان می‌سازند. این ترتیب برای والدین جدید که بی‌تجربه‌اند و نمی‌خواهند روی سیستم سفر پیچیده سرمایه‌گذاری کنند، بسیار کارآمد است.نداشتن صندلی عمر مفید فریم کالسکه را محدود می‌کند. هنگامی که کودکتان از صندلی ماشین نوزاد بزرگ‌تر شود، قاب کالسکه هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. اگر صندلی ماشین کودکتان برای نوزادان ۶/۱۳ کیلوگرمی یا سنگین‌تر طراحی شده باشد، فریم کالسکه فقط یک سال یا کمی بیشتر دوام می‌آورد.
اکثر این فریم‌های کالسکه همراه با جالیوانی، سایبان و سبد قابل جدا شدن عرضه می‌شوند.

 

در فریم کالسکه به دنبال چه چیزی باشید؟

در اینجا نکاتی آورده شده است که باید هنگام خرید قاب کالسکه برای فرزند دلبندتان در نظر داشته باشید.

 • مانورپذیری: حرکت فریم مستقل به اطراف ممکن است کمی سخت باشد. مطمئن شوید که فریم با/بدون صندلی ماشین به‌راحتی حرکت می‌کند.
 • سازگاری: برخی از فریم‌ها فقط با برندهای خاصی از صندلی ماشین نوزاد سازگارند. مطمئن شوید که فریم شما با صندلی ماشینی که دارید یا می‌خواهید بخرید سازگار باشد.
 • اتصال صندلی ماشین: پس از اینکه صندلی ماشین به فریم متصل شد، مطمئن شوید که هیچ شکاف یا لبه تیزی بیرون نزده باشد.
 • فریم: مطمئن شوید که فریم فاقد لبه‌های تیز و برآمدگی باشد.
 • میله ضربه‌گیر: میله ضربه‌گیر ضروری است اما مطمئن شوید که نوزاد به‌طور تصافی از دهانه پا لیز نخورد.
 • ویژگی‌های اضافی: تعداد ویژگی‌های اضافی را که فریم ارائه می‌دهد در نظر بگیرید. آیا جالیوانی، سینی والدین و محل نگه‌داری کناری دارد؟

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید