از شیر گرفتن کودک و یا پایان استفاده از شیشه شیر و پستانک از مراحل رشدی کودک هستند که همواره با دغدغه والدین همراه است. کودک در طول زمان با سینه مادر، شیشه شیر و پستانک خود رابطه عاطفی و دلبستگی ایجاد کرده است. قطع استفاده هر کدام از این موارد معمولا اولین تجربه عاطفی از دست دادن برای کودک خواهد بود.

نحوه صحیح از شیر گرفتن کودک یا خداحافظی با شیشه شیر و پستانک برای ما چگونه باید باشد؟ آیا راهی برای آسان‌تر گذر کردن از این دوره حساس برای کودک و مادر یا بهتر بگوییم والدین وجود دارد؟

برای حفظ سلامت روحی و جسمی کودک و والد در گذر این مرحله، با کودکت در دوره آموزشی آنلاین «خداحافظی با شیشه‌شیر، پستانک و سینه مادر» همراه شوید.

اولین دوره آموزشی آنلاین « خداحافظی با شیشه‌شیر، پستانک و سینه مادر»

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. اولین دوره آموزشی آنلاین « خداحافظی با شیشه‌شیر، پستانک و سینه مادر» در دی ماه ۹۹ توسط تیم برگزارکننده دوره‌‌های آموزشی کودکت برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری وبینار این دوره روز  چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۹ از ساعت ۱۷  الی ۱۹:۳۰ به وقت ایران است. همچنین طبق روال سایر دوره‌های کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور شرکت‌کنندگان و مدرس محترم این دوره آموزشی تشکیل خواهد شد. در این دوره دو هفته برای هم‌افزایی و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم و مدرس عزیز در گروه واتس‌اپ در نظر گرفته شده است.

هزینه ثبت‌نام این دوره برای شرکت‌کنندگان داخل کشور ۱۶۰ هزارتومان و برای شرکت‌کنندگان خارج از ایران ۳۴ دلار کانادا است. لینک ثبت‌نام هر دو گروه در انتهای این مقاله آورده شده است.

سرفصل‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

 • ویژگی‌های تغذیه‌ای-عاطفی کودکان در دو سال اول زندگی
 • ویژگی‌های هدف و برنامه رشدی برای کودکان زیر دو سال
 • ویژگی‌های خلق و خوی کودکان و اهمیت تطبیق آن با برنامه از شیر گرفتن
 • سن مناسب و دلایل از شیر گرفتن
 • شرایط آمادگی کودک و مادر
 • برنامه از شیر گرفتن
 • جدا شدن از پستانک
 • بایدها و نبایدها (عواملی که به افزایش یا کاهش موفقیت کمک می‌کند).

مدرس این کارگاه آموزشی آنلاین جناب سرکار خانم زهرا سلیمانی از کارشناسان موسسه مادارن امروز هستند:

 • کارشناس روانشناسی عمومی
 • ۱۸ سال سابقه کار با والدین در حوزه‌ی فرزندپروری
 • مولف کتاب «آموزش توالت رفتن به کودکان» نشر مادران امروز
 • طراح و ناظر بازی‌های مادر و کودک

برای شرکت در وبینارهای این دوره به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS   می‌توانید به‌راحتی در وبینارها شرکت کنید. ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌ صورت زنده، مباحث آموزشی دوره را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.‌

با توجه به اهمیت موضوع و تعاملی بودن دوره‌های آموزشی کودکت، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان در جلسات وبینار توصیه می‌شود. لطفا دقت نمایید که بعد از اتمام هر جلسه وبینار فایل ویدیویی آن جلسه در دسترس نخواهد بود. برای مرور مطالب ارائه شده در وبینارها، فایل صوتی هر جلسه وبینار ۲۴ ساعت پس از اتمام وبینار در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

در پایان دوره نیز فایل الکترونیکی حاوی نکات جمع‌بندی این دوره آموزشی برای همه شرکت‌کنندگان دوره ارسال خواهد شد.

پس از ثبت‌نام در گروه واتس‌اپ عضو خواهید شد و شرایط حضور در وبینارها برای شما توضیح داده می‌شود. تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل ثبت‌نام تا برگزاری وبینار و انتهای دوره آموزشی در کنار شما خواهد بود.

زمان برگزاری جلسات وبینار این دوره روز  چهار‌شنبه ۲۴ دی ماه ۹۹ از ساعت ۱۷  الی ۱۹:۳۰ به وقت ایران است.   

ثبت نام دوره آموزشی آنلاین «خداحافظی با شیشه‌شیر، پستانک و سینه مادر»- ویژه شرکت‌کنندگان داخل کشور

ثبت نام دوره آموزشی آنلاین «خداحافظی با شیشه‌شیر، پستانک و سینه مادر»- ویژه شرکت‌کنندگان خارج از کشور

اگر در فرایند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به تیم پشتیبانی کودکت به آدرس workshops@koodaket.com ایمیل ارسال کنید یا به شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۵۶۶۷۱۲۲۲ و ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲  در واتس‌اپ پیام دهید.