اوتیسم چیست و باید چگونه با آن رفتار کنیم؟ در این ویدیو که با دو مادر اوتیسم مصاحبه شده است، می‌توانید از تجربیات این دو مادر استفاده کنید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

اوتیسم و کودکان عنوان گفتگوی آنلاین من با سرکارخانم لادن طبابایی و سرکارخانم عاطفه تاجیک، مادران گرانقدر فرشته‌های اوتیسم است. این گفتگو در تاریخ ۲۵ فروردین ۹۷ به مناسبت ماه اطلاع‌رسانی اوتیسم (آوریل) برگزار شده است. ایمیل‌ها و پیام‌های زیادی از طرف مخاطبان برای پرسش از میهمانان این برنامه ارسال شده بود که با توجه به موضوع آن‌ها در اختیار عزیزان قرار گرفت.

سرکارخانم لادن طباطبایی بازیگر سابق سینما و تلویزیون، هم اکنون با دختر ۱۳ ساله خود سها جان در آمریکا زندگی می‌کنند تا از امکانات و آموزش‌های مخصوص کودکان اوتیسم بیشتر بهره‌مند شوند. فعالیت‌های این هنرمند در زمان سکونت در ایران و همکاری‌های ایشان با انجمن اوتیسم ایران، باعث حرکت‌های بزرگ و اطلاع‌رسانی‌های بیشتری درباره این اختلال شد. تا جایی که امروز، انجمن‌های زیادی در تمام شهرهای ایران برای اطلاع‌رسانی و خدمات مورد نیاز خانواده‌های اوتیسم تاسیس شده است.

عاطفه تاجیک یکی از مادران فرشته های اوتیسم است که درباره زندگی با فرزند ده ساله خود امیرعلی جان مطلب می‌نویسد. در ادامه گفتگو صحبت های این مادر گرامی را بشنوید.

دانلود ویدیو گفتگو با لادن طباطبایی درباره اوتیسم

این  لایواستوری در اینستاگرام بسیار مورد توجه خانواده‌های اوتیسم و دیگر والدین قرار گرفت. امید است که این حرکت آغاز راهی باشد که روز به روز آگاهی اجتماعی درباره اوتیسم در ایران افزایش یابد. کودکت با اختصاص دادن یک بخش اصلی برای مقالات به روز درباره اوتیسم از حرکت ما را حمایت کرده و در ادامه نیز برای به‌دست آوردن اهداف بزرگتر با ما همراه خواهد بود.

یک دیدگاه

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید