با همراه شدن با آشپزخانه کودکت یاد می‌گیرید که چطور با کمترین امکانات و صرف هزینه بسیار کم انواع میان وعده برای کودکان را یاد بگیرید و چیزهای ساده و خوشمزه‌ای برای کودک خود درست کنید. یکی از این میان وعده های خوشمزه و بانمک پیراشکی چوبی است. این پیراشکی بسیار ساده و راحت درست می‌شود و احتمالا خوراکی مورد علاقه کودک شما خواهد شد. بهتر است وقت را تلف نکرده و با این قسمت از آشپزخانه کودکت همراه شوید تا طرز تهیه این پیراشکی خوشمزه و بانمک را یاد بگیرید. مطمئن باشید که کیک چوبی به یکی از اصلی‌ترین میان وعده های کودکان در منزل شما تبدیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آشپزی با کودک چقدر خوب است، چقدر بد؟

مواد لازم برای پیراشکی چوبی

میان وعده برای کودکان - پیراشکی چوبی

  • خمیر پیراشکی
  • مارشملوی متوسط
  • شکلات تخته‌ای
  • تخم مرغ
  • چوب بستنی

مواد لازم اختیاری

  • بیسکویت خرد شده
  • دارچین یا آجیل و گردوی خرد شده

یک غذای خوشمزه دیگه: خوشمزه‌ترین ماکارونی و پنیر را برای کودکت درست کن

طرز تهیه این میان وعده برای کودکان

فر را با ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۹۵ سانتی‌گراد) روشن کرده و بگذارید گرم شود. خمیر پیراشکی را پهن کنید و با قالب شکل‌دار برش بزنید. قطر خمیر شما باید متوسط باشد و خیلی نازک آن را پهن نکنید. بعد از برش زدن خمیر پیراشکی، دقت کنید که هر دو برش برای یک پیراشکی استفاده می‌شود. روی یک برش ۳ عدد مارشملو و یک تکه شکلات قرار دهید و بعد چوب بستنی را بین مارشملو و شکلات بگذارید و برش دیگر خمیر پیراشکی را روی آنها پهن کنید.

یک شیرینی خیلی خوشمزه: طرز تهیه کوکی صدفی

با استفاده از چنگال، ۲ طرف خمیر پیراشکی را فشار دهید تا بهم بچسبد و سفت شود. تخم‌مرغ را در کاسه بشکنید و هم بزنید و با استفاده از قلم‌مو، تخم‌مرغ هم‌زده را روی پیراشکی بمالید. اگر از خمیر پاستا برای تهیه پیراشکی استفاده کرده‌اید، ۱۰ تا ۱۲ دقیقه پیراشکی‌ها را در فر قرار دهید و اگر از خمیر پیراشکی استفاده می‌کنید بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه آنها را در فر بگذارید تا روی آن طلایی شود.

بعد از طلایی شدن سطح رویی پیراشکی‌ها، آنها را بیرون بیاورید و اجازه دهید خنک شوند و بعد با یک نوشنیدنی داغ نوش جان کنید. این میان وعده برای کودکان بسیار دوست‌داشتنی و خوش‌طعم خواهد بود. شک نکنید که کودک از خوردن آن در یک روز زمستانی لذت می‌برد.

نکات لازم

  •  اگر می‌خواهید بیسکویت خرد شده را به پیراشکی اضافه کنید بعد از اضافه کردن تخم‌مرغ، بیسکویت خرد شده را روی پیراشکی بپاشید تا به سطح آن بچسبد و دوباره یک لایه تخم‌مرغ روی سطح میان وعده خوشمزه بمالید.
  •  اگر می‌خواهید دارچین یا آجیل و گردوی خرد شده اضافه کنید، باید در حین اضافه کردن مارشملو و شکلات، دارچین و موادی که دوست دارید را بین پیراشکی قرار دهید.

اگر شما از مواد دیگری برای تهیه این میان وعده استفاه می‌کنید یا ایده جالبی دارید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید