در پاسخ به سوال نیاز به عینک آفتابی برای کودکان باید بدانید که جواب مثبت است. بله، کودکان هم به عینک آفتابی نیاز دارند. ضرورت نیاز عینک آفتابی برای کودکان مسئله‌ای بسیار با اهمیت است که بهتر است به آن توجه کنیم. از آن جایی که قرنیه، ساختار و مایعات چشم بچه‌ها بسیار تمیزتر و حساس‌تر از افراد بالغ است، حتی اشعه‌های بسیار ضعیف مانند اشعه ماورا بنفش هم می‌تواند به راحتی به شبکیه چشم آن‌ها آسیب برساند. زمانی که کم سن و سال تر و بچه بودیم بیشتر وقت خود را در خارج از خانه و محیط بیرون می‌گذارندیم. تحقیقی که در این زمینه انجام شده، نشان می‌دهد که یک فرد عادی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد از آفتاب سوختگی‌های کل زندگیش را تا پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تجربه می‌کند. شاید همین دلیلی باشد تا قانع شویم که عینک آفتابی برای کودکان هم ضروری است.

بزرگ‌ترین مشکلی که در زمینه استفاده از عینک آفتابی برای کودکان وجود دارد این است که به محض گذاشتن عینک می‌خواهند آن را از روی صورت خود بردارند. اگر کودک شما در مقابل استفاده از عینک آفتابی مقاومت نشان می‌دهد، می‌توانید به جای آن از کلاه آفتابی با لبه پهن استفاده کنید تا روی صورتش سایه بیاندازد. اما نمونه‌هایی از عینک های آقتابی مخصوص نوزادان و بچه‌های کوچک‌تر وجود دارند که بند تنظیم شونده، بسیار نرم و کش مانندی دارد که می‌توانید با اندازه سر نوزاد آن را تنظیم کنید. در این صورت احتمال در آوردن عینک توسط کودکت بسیار پایین خواهد آمد.

انتخاب عینک آفتابی برای کودکان

عینک آفتابی برای کودکان

بیشتر بخوانید: کدام کرم ضد آفتاب برای کودک بهتر است؟

زمانی که صحبت از انتخاب عینک آفتابی برای کودکان می‌شود (هم برای بچه‌ها و هم بزرگسالان)، کیفیت لنز بسیار با اهمیت است. مطمئن شوید که عینک‌ مطابق با استانداردهای ANSI (موسسه استاندارد ملی ایالات متحده) باشد و قدرت جذب اشعه UV تا ۴۰۰ نانومترداشته باشد. این اعداد یعنی عینک مناسب برای کودک باید بتواند ۹۹ یا ۱۰۰ درصد از اشعه UVA و UVB را جذب کند تا به چشم کودک آسیب نرسد.

اصلا مهم نیست شیشه و رنگ عینک آفتابی که برای فرزند خود می‌خرید تیره باشد یا روشن، اما لنز عینک آفتابی برای کودکان باید حتما دارای مواد شمیایی مخصوص و مفیدی باشد که بتواند اشعه ماورای بنفش را مسدود کند.

هنگام انتخاب عینک آفتابی برای کودکان دقت داشته باشید که حتما از یک فروشگاه معتبر که امتحان خود را پس داده، خرید کنید. به نظر نمی‌رسد که دستفروش‌های کنار خیابان یا فروشگاه‌های ناشناخته مکان مناسبی برای خرید عینک آفتابی برای کودکان باشند. مواظب چشم‌های کودکت باش!

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید