براساس نظر متخصصان، بهتر است کودکان به مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرند. یکی از نکات مهم برای مراقبت از کودک در تابستان و هوای گرم و  هنگامی که کودک در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرد، باید در تمام قسمت‌های بدون محافظ بدن، به‌ویژه ناحیه‌های آسیب‌پذیری مانند سر، گردن و شانه‌ها از کرم ضد آفتاب برای کودک استفاده کنید.

کرم‌های ضدآفتاب برای اثربخشی بیشتر باید در فواصل زمانی مشخص دوباره تکرار شوند. تکرار این کرم‌ها به نوع محصول بستگی دارد؛ بنابراین، دستورات روی بسته‌بندی این محصولات را به‌خوبی بخوانید و بادقت به آن‌ها عمل کنید. به خاطر داشته باشید، وقتی کودکان در حال بازی در آب هستند، باید از کرم ضدآفتاب در دفعات بیشتری استفاده کنند.

چه نوع کرم ضد آفتاب برای کودک مناسب است؟

کرم ضد آفتاب برای کودک

بیشتر بخوانید: راهنمایی برای مراقبت از پوست نوزاد به شکل درست

نوزادان پوست حساسی دارند که قادر به تحمل ترکیبات شیمیایی کرم‌های بزرگسالان و کودکان بزرگ‌تر نیست. به همین دلیل برای نوزادان، به‌ویژه نوزادان کمتر از ۶ ماه، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب بر پایۀ ترکیبات مواد معدنی توصیه می‌شود. کرم‌های ضدآفتاب بر پایۀ ترکیبات مواد معدنی حاوی اکسیدتیتانیوم یا اکسیدروی هستند که به‌جای جذب پوست شدن بر سطح آن باقی می‌مانند.

به‌دنبال کرم ضدآفتابی بر پایۀ ترکیبات مواد معدنی باشید که حداقل SPF 30 (عامل حفاظت مقابل نور خورشید) داشته باشد. بعضی کرم‌های ضدآفتاب مقابل انواع طیف‌ها، هم UVA و هم UVB، از پوست محافظت می‌کنند، بهترین کرم‌های ضدآفتاب و ضدآب هستند و در رده‌بندی UVA حداقل چهار ستاره دارند.

بسیاری از محصولات مناسب نوزادان ارگانیک هستند و عطرها و رنگ‌های مصنوعی ندارند. بعضی دیگر مرطوب‌‌کننده‌های طبیعی مانند روغن گل آفتاب‌گردان، روغن زیتون، موم زنبورعسل و آلوئه‌ورا دارند. برای نوزادان شیرخوار، ممکن است مصرف محصولاتی با عطرهای مصنوعی مناسب نباشد.

به توصیه‌های درج‌شده بر بسته‌بندی کرم‌های ضدآفتاب کودکان دربارۀ گروه سنی مناسب دقت کنید. وقتی می‌خواهید برای نوزاد شیرخوار کرم ضدآفتاب انتخاب کنید، به‌دنبال محصولاتی باشید که به‌طور ویژه برای پوست‌های حساس ساخته شده‌اند.

هنگام استفاده از کرم ضدآفتاب در صورت و به‌ویژه چشم نوزاد مراقب باشید. انگشتان نوزاد را تمیز نگه دارید تا از برخورد احتمالی دستان او با چشم‌هایش جلوگیری کنید.

اگر تجربه یا پیشنهادی در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودک دارید می‌توانید از طریق سایت کودکت با والدین دیگر به اشتراک بگذارید و به آن‌ها در مراقبت از کودک یاری کنید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید