بر اساس گفته‌های متخصصین، بهتر است که در صورت امکان از قرار گرفتن طولانی مدت کودکان در معرض نور خورشید جلوگیری شود. زمانی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، باید در تمام بخش‌های بدون محافظت، به خصوص در نواحی آسیب‌پذیر بدن خود مانند سر، گردن و شانه‌ها، از کرم ضد آفتاب برای کودک استفاده کنید.

کرم‌های ضدآفتاب باید به منظور اثربخشی بیشتر، در فواصل زمانی مشخص استفاده شوند. دفعات استفاده از این کرم‌ها، به نوع محصول بستگی دارد؛ بنابراین حتما دستورات روی بسته آن‌ها را مطالعه کنید و با دقت آن‌ها را انجام دهید. به خاطر داشته باشید زمانی که کودکان در حال بازی درون آب هستند، کرم ضد آفتاب باید به دفعات بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

چه نوع کرم ضد آفتاب برای کودک مناسب است؟

کرم ضد آفتاب برای کودک

بیشتر بخوانید: برای گرفتن پستانک از کودک چکار کنم؟

خردسالان دارای پوست‌های حساسی هستند که نمی‌تواند ترکیبات شیمیایی کرم مورد استفاده بزرگسالان و کودکان بزرگتر را تحمل کنند. به همین دلیل، برای نوزادان، به ویژه نوزادان با سنین کمتر از ۶ ماه، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب دارای مواد معدنی توصیه شده است. کرم‌های ضدآفتاب دارای مواد معدنی، حاوی اکسید تیتانیوم ا اکسید روی هستند که به جای جذب شدن در پوست، روی آن باقی می‌مانند.

به دنبال یک کرم ضدآفتاب دارای طیف گسترده‌ای از مواد معدنی باشید که دارای حداقل SPF (عامل حفاظت در برابر نور خورشید) به مقدار ۳۰ است. کرم ضدآفتاب دارای طیف گسترده‌ای از مواد معدنی، هم در برابر UVA و هم UVB از پوست مراقبت می‌کند. کرم‌های ضدآفتابی که کیفیتشان بالاتر است، ضد آب هستند و رده‌بندی UVA حداقل ۴ ستاره دارند.

بسیاری از محصولاتی که برای نوزادان مناسب هستند، ارگانیک بوده و حاوی هیچ‌گونه عطرها یا رنگ‌های مصنوعی نیستند. برخی از این کرم‌ها حاوی مرطوب کننده‌های طبیعی نظیر روغن آفتابگردان، روغن زیتون، موم زنبور عسل و آلوئه‌ورا هستند. برای نوزادان شیرخوار، محصولات دارای عطرهای مصنوعی ممکن است مناسب نباشند.

به هرگونه توصیه‌های مربوط به سن که روی بسته کرم ضد آفتاب برای کودک درج شده است، دقت کنید. زمانی که می‌خواهید برای نوزاد شیرخوار کرم ضد آفتاب انتخاب کنید، به دنبال محصولاتی باشید که به طور ویژه برای پوست‌های حساس ساخته شده‌اند.