آشنایی با خواب کودک، تنظیم آن و جدا کردن اتاق خواب او از چالش‌هایی هستند که والدین از بدو تولد با آن مواجهه می‌شوند. اگر کودک از همان سال‌های ابتدایی، روتین خواب و تنها خوابیدن را یاد نگیرد، وقتی که کمی بزرگتر شد باید منتظر اختلالات رشدی و مقاومت او هنگام جدا خوابیدن باشید.

تیم کودکت با همکاری موسسه مادران امروز اولین دوره خودم می خوابم را در آذر ماه ۹۸ برگزار کرد.

سومین دوره آموزشی آنلاین «خودم می خوابم»

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در سه سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. سومین دوره آموزشی «خودم می‌خوابم» با همکاری کودکت و موسسه مادران امروز در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۱برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری وبینار این دوره روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷  الی ۲۰ به وقت ایران است.

از سراسر دنیا می‌توانید در این دوره شرکت کنید. هزینه ثبت‌نام این دوره برای شرکت‌کنندگان داخل کشور ۲۶۰ هزارتومان و برای شرکت‌کنندگان خارج از ایران ۳۴ دلار کانادا است. لینک ثبت‌نام عزیزان داخل کشور در انتهای این صفحه قرار داده شده است. عزیزان شرکت‌کننده خارج از کشور لطفا برای ثبت‌نام به شماره‌های پشتیبانی کودکت پیام دهند.

طبق روال سایر دوره‌های کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم قبل از برگزاری دوره تشکیل خواهد شد. برای دوره خودم می‌خوابم، طرح پرسش و پاسخ در دو هفته برگزار می‌شود. این فاصله در نظر گرفته شده برای دریافت مشاوره از مدرس دوره و ایجاد فرصت به کارگیری آموخته‌ها و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم پس از شرکت در وبینار است.

برای حضور در وبینار دوره به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانید به‌راحتی در وبینار شرکت کنید. همچنین ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند، به‌صورت زنده، مباحث آموزشی وبینار را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.

پس از ثبت‌نام  و عضویت در گروه واتس‌اپ، فایل راهنمای شرکت‌کنندگان برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری دوره، کنار شما خواهند بود.

سرفصل‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

 • آشنایی با چرخه‌ی خواب کودک و تفاوت آن با خواب بزرگسالان
 • آشنایی با ویژگی‌های خواب کودک در هر مرحله‌ی رشدی
 • آشنایی با مهارت‌های مربوط به خواب در کودک
 • ویژگی‌های محل خواب کودک
 • ویژگی‌های روتین خواب
 • موانع خواب مناسب در کودک
 • معرفی روش‌های خواباندن کودک و انتخاب روش مناسب با توجه به ویژگی‌های کودک و شرایط خانواده
 • آشنایی با مشکلات خواب و راه حل‌های آن‎‌ها

مدرس این دوره آموزشی آنلاین خانم زهرا سلیمانی، کارشناس موسسه مادران امروز با بیش از ۲۰ سال سابقۀ آموزش به والدین است.

 • کارشناس روانشناسی عمومی
 • ۲۰ سال سابقه کار با والدین در حوزه‌ی فرزندپروری
 • مولف کتاب «آموزش توالت رفتن به کودکان» نشر مادران امروز
 • طراح و ناظر بازی‌های و کودک مادر

با توجه به تعاملی بودن دوره‌های کودکت و توجه به این که پس از برگزاری وبینار فیلم دوره برای شرکت‌کنندگان ارسال نخواهد شد، حضور آنلاین در تمام مدت وبینار توصیه می‌شود. جهت مرور مطالب ارائه شده در وبینار، فایل صوتی آن ۲۴ ساعت پس از اتمام وبینار در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این دوره ثبت‌نام کنند. همچنین در انتهای دوره دو هفته‌ای فایل الکترونیکی خلاصه نکات کل دوره برای همه شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد.

زمان برگزاری این دوره روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ به وقت ایران خواهد بود.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

لینک ثبت‌نام در سومین دوره آموزشی «خودم می‌خوابم» ویژه شرکت‌کنندگان داخل کشور

اگر در فرایند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، با تیم پشتیبانی کودکت به آدرس [email protected] ایمیل یزنید یا به شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۹۳۶۰۴۰۵۰ و ۰۹۳۵۵۴۰۹۵۵۵ در واتس‌اپ پیام دهید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید