تغذیه سالم نقش مهمی در رشد فکری و جسمی کودکان ایفا می‌کند. توجه به بدغذایی در کودکان و مراقبت از تغذیه سالم آنها که در سن رشد هستند به رشد همه‌جانبه آن‌ها و شکل‌گیری عادات غذایی صحیح در کودکی و حفظ و ادامه آن در دوران بزرگسالی کمک می‌کند.

بدغذایی، مشکلات و اختلال تغذیه کودک در سنین رشد یکی از چالش‌هایی است که برخی والدین با آن مواجه می‌شوند. کودکان بدغذا به راحتی هر غذایی را قبول نمی‌کنند. اگر کودک به طور غیرطبیعی از خوردن غذاهای گوناگون پرهیز کند و از  نمودار رشد و نمو طبیعی خارج شود باید نگران شرایط او شویم.

با توجه به نقش و اهمیت خانواده در مراقبت از تغذیه سالم، رشد همه‌جانبه و ایجاد عادات غذایی صحیح در کودک، تیم برگزارکننده کارگاه‌های کودکت در نظر دارد کارگاه آموزشی آنلاین «بدغذایی در کودکان» را با تدریس سرکار خانم دکتر مریم محمودی برگزار نماید. با شرکت در این کارگاه برای سوالات خود در مورد تغذیه و رشد کودکتان پاسخ‌های علمی و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

اولین وبینار «بدغذایی در کودکان»

برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است.

کارگاه آموزشی آنلاین «بدغذایی در کودکان» در یک جلسه در روز دوشنبه ۲ تیر ماه ۹۹ از ساعت ۱۹ الی ۲۲ برگزار می‌گردد. طبق روال سایر وبینارهای کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم پس از برگزاری کارگاه تشکیل خواهد شد. برای این وبینار، گروه پرسش و پاسخ یک روز پس از برگزاری جلسه وبینار فعال خواهد بود و شرکت کنندگان محترم می‌توانند با یکدیگر و مدرس محترم در ارتباط بوده و هم‌افزایی و هم‌اندیشی داشته باشند. ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند، به‌ صورت زنده، مباحث آموزشی کارگاه را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند. همچنین فایل صوتی ضبط شده این وبینار پس از ۴۸ ساعت و به مدت محدود در سایت کودکت در دسترس خواهد بود.

مدرس این کارگاه آموزشی آنلاین سرکار خانم دکتر مریم محمودی هستند؛

 • دکتری تخصصی علوم تغذیه
 • عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران با مرتبه دانشیاری
 • عضو بنیاد ملی نخبگان
 • پژوهشگر برتر جوان از جشنواره ابن سینا
 • مدیر عامل شرکت غذا داروهای سلامت‌گستر نوتریکا
 • مجری بیش از ۲۰ پروژه تحقیقاتی
 • مولف بیش از ۵۰ مقاله بین المللی و ۲۲ کتاب داخلی و بین المللی
 • در حدود ۱۰۰ ارائه مطلب به صورت سخنرانی یا پوستر در کنگره های بین المللی و رسانه.

همچنین سرفصل‌های این کارگاه آموزشی آنلاین عبارتند از:

 • نیازهای تغذیه‌ای کودکان در سنین رشد
 • تغذیه تکمیلی تا دو سال
 • تغذیه مناسب کودکان ۲ تا ۵ سال
 • پیشگیری از کوتاهی قد
 • راهکارهای تغذیه‌ای درمان بدغذایی
 • بررسی کودک بدغذا

از هر جای ایران که هستید، می‌توانید در این وبینار شرکت کنید. برای این کار به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با استفاده از اینترنت پرسرعت، و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS  می‌توانید به‌راحتی در کارگاه شرکت کنید. فایل راهنمای شرکت‌کنندگان و همچنین لینک ورود به وبینار، پس از ثبت‌نام برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری وبینار، کنار شما خواهند بود. با توجه به اهمیت موضوع آموزش، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان ضروری است و دسترسی به فایل صوتی ضبط شده وبینار فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

این کارگاه در یک جلسه برگزار می‌گردد. زمان برگزاری روز دوشنبه ۲ تیر ماه ۹۹ ساعت ۱۹ الی ۲۲ به وقت ایران است.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

ثبت نام آنلاین در  وبینار آموزشی «بدغذایی در کودکان»  

اگر در فرآیند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به تیم پشتیبانی کودکت به آدرس  [email protected]  ایمیل بزنید یا با شماره‌ تلفن‌‌های ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲ و ۰۹۳۵۶۶۷۱۲۲۲ تماس بگیرید یا در واتساپ پیام بفرستید.

 

 

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید