اسموتی‌ها از جمله نوشیدنی‌های محبوبی هستند که در هر چهار فصل می‌توانید آن‌ها را از میوه‌های خوشمزه فصلی تدرست کنید و هم بزرگترها و هم بچه‌ها عاشق آن هستند. اگر مهمانی کوچک عصرانه دارید یا دوست دارید در طول روز از نوشیدنی‌های خوشمزه استفاده کنید می‌توانید اسموتی را انتخاب کنید. اسموتی‌ها را در خانه و در کمتر از چند دقیقه با هر میوه‌ای که دوست داشته باشید می‌توانید تهیه کنید.

در این قسمت از آشپزخانه کودکت هم به شما طرز تهیه اسموتی پرتقال خوشمزه و خنک را آموزش خواهیم داد که مطمئنا انتخاب خوبی برای یک بعد از ظهر گرم تابستانی یا حتی برای زمان‌هایی که سرما خورده‌اید باشد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید کمی پودر ویتامین سی به اسموتی نیز اضافه کنید تا خاصیت آن را دو چندان کنید و با نوشیدن این اسموتی در زمان سرماخوردگی به جنگ ویروس‌ها بروید. به خصوص بچه‌ها که از خوردن داروهای تلخ خودداری می‌کنند می‌توانید با درست کردن اسموتی پرتقال روند بهبودی آن‌ها را سرعت ببخشید. اسموتی پرتقال که با ویتامین سی درست شده باشد درمان بسیار خوبی برای سرماخوردگی است. بهتر است وقت را هدر نداده و به سراغ درست کردن این اسموتی خوشمزه برویم.

بیشتر بخوانید: آشپزخانه کودکت؛ بستنی یخی میوه ای درست کنید!

مواد لازم برای تهیه اسموتی پرتقال

با این مواد می‌توانید دو تا سه لیوان اسموتی پرتقال درست کنید.
پنج عدد پرتقال بزرگ پوست کنده شده
یک پیمانه ماست وانیلی شیرین شده
یک قاشق غذاخوری عسل
یک دوم قاشق چایخوری عصاره وانیل
دو پیمانه یخ خرد شده

اسموتی پرتقال

بیشتر بخوانید: آشپزخانه کودکت؛ بستنی یخی کیوی و هندوانه

طرز تهیه

در مرحله اول پرتقال‌ها را پوست کنده و هسته‌ آن‌ها را جدا کنید. همه مواد را باهم در مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید. دقت کنید یخ به خوبی با سایر مواد ترکیب شود. اگر دوست داشته باشید می‌توانید میوه دیگری مانند موز و آناناس یخ زده هم به دلخواه به این اسموتی خوشمزه اضافه کنید.
به همین راحتی اسموتی پرتقال شما آماده سرو است.
توجه به نوع تغذیه کودک و در پیش گرفتن عادات سالم در غذاخوردن نه تنها کمک می‌کند که خودتان زندگی سالم‌تری داشته باشید بلکه به سلامت رشدی کودکتان نیز کمک می‌کند. اگرشما ترفند خاصی برای درست کردن اسموتی‌های خوشمزه دارید می‌توانید آن را با ما در قسمت نظرات یا شبکه‌های اجتماعی  مجله کودکت در میان بگذارید.

تغذیه کودک از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید و سعی کنید که در خانه با کمی خلاقیت و خواندن دستورهای آشپزی مختلف برای کودک خود میان وعده‌های ساده، خوشمزه و سالم درست کنید.
در بخش دستور غذایی کودکان سعی شده که با ساده‌ترین مواد و تنها با کمی خلاقیت میان وعده‌ها و غذاهای خوشمزه به شما آموزش داده شود تا از تغذیه کودک خود مطمئن باشید.

اگر شما هم تجربه درست کردن این اسموتی خوشمزه را در خانه دارید می‌توانید تجربیات خود یا ترفندهای ویژه‌ای که برای درست کردن آن می‌دانید را با ما در قسمت نظرات سایت یا شبکه‌های اجتماعی کودکت در میان بگذارید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید