استفاده از میان وعده‌های خوشمزه و بانمکی که در خانه و با سالم‌ترین مواد درست می‌شود راهی برای اطمینان از تغذیه کودک و رفع مشکل بدغذایی آن‌ها است. در بخش آشپزخانه کودکت سعی شده تا برای شما دستور غذاهایی را آماده کنیم که نه تنها بسیار ساده درست می‌شوند بلکه ارزش غذایی بالایی دارند و میان وعده‌های سالمی برای کودک شما هستند. تنها با کمی خلاقیت می‌توانید میان وعده‌های خوشمزه و بانمکی درست کنید که حتی برای پذیرایی در تولد و مهمانی‌ها نیز مناسب باشند. در این بخش از آموزش آشپزخانه کودکت به شما طرز تهیه رایس کریسپی کدوحلوایی یا برنجک شیرین کدوحلوایی را آموزش می دهیم که بسیار ساده و خوشمزه هستند.

مواد لازم برای تهیه رایس کریسپی کدوحلوایی

سه پیمانه مارشملوی کوچک
پنج پیمانه رایس کریسپی یا برنجک شیرین شده
دو قاق غذخوری کره
رنگ خوراکی قرمز و زرد
برگ تازه ریحان
شکلات چیپسی کوچک نیمه شیرین

طرز تهیه رایس کریسپی کدوحلوایی

طرز تهیه رایس کریسپی کدوحلوایی

بیشتر بخوانید: آشپزخانه کودکت؛ طرز تهیه سوپ کدوتنبل

برای درست کردن این رایس کریسپی‌های خوشمزه ابتدا در یک ماهیتابه کره را بریزید و اجازه دهید روی شعله کم اجاق گاز به آرامی آب شود و بعد از آن مارشملوها را به آن اضافه کرده و آرام آرام هم بزنید تا آب شوند دقت کنید که مارشملوها را نسوزانید و بعد از روی حرارت بردارید. رنگ خوراکی را به مایع سفید و یکدست مارشملوی آب شده اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا نارنجی رنگ شوند. در این مرحله از اضافه کردن بیش از حد رنگ خودداری کنید، دو قطره رنگ از هر کدام از رنگ‌های خوراکی زرد و قرمز برای درست کردن رنگ نارنجی کافی است، درصورتی که کم بود می‌توانید کمی رنگ بیشتر اضافه کنید.

بعد از خنک شدن، مایع رایس کریسپی را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد به این مایع نارنجی آغشته شوند. دست‌های خود را بشویید و بعد به اندازه یک توپ کوچک از مواد بردارید و آن را به شکل توپ گرد کنید و در بشقابی بچینید. اجازه دهید تا رایس کریسپی‌ها خوب سفت و خنک شوند و بعد با استفاده از شکلات چیپسی برای کدوحلوایی خود چشم بگذارید. یک برگ نعنا را به عنوان کلاه و برگ کدوحلوایی روی آن قرار دهید و بعد از تمام شدن کار تزئین، رایس کریسپی کدوحلوایی خوشمزه شما آماده است.

فراموش نکنید در بخش دستور غذایی کودک آموزش درست کردن غذاهای سالم و خوشمزه‌ای را برای فراهم کردیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهتر و بیشتر به رشد جسمی و ذهنی کودکت کمک کنید.

 

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید