ظرفیت این دوره آموزشی تکمیل شده است. در حال تلاش برای برگزاری سانس دوم هستیم. اگر مایل به حضور در سانس دوم این دوره هستید به شماره‌های پشتیبانی کودکت در واتس‌اپ پیام دهید.

۰۹۳۵۶۶۷۱۲۲۲

۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲

در میان نیازسنجی‌های تیم کودکت و شنیدن شما مخاطبان، این نکته‌ را دریافتیم که والدین در مسیر چالش برانگیز فرزندپروری، قبل از یادگیری هر اطلاعاتی، نیازمند فراگرفتن مهارتی هستند که آن‌ها را در تشخیص منابع اطلاعاتی علمی و معتبر این حوزه و گرفتن تصمیمات مهم این مسیر یاری ‌کند.

همانطور که می‌دانیم در دنیای امروزی همگی ما و نه فقط والدین با حجم انبوهی از اطلاعات و پیام‌ها احاطه شده‌ایم، اطلاعاتی که بر اساس آن‌ها تصمیم می‌گیریم. تصمیم‌هایی حیاتی که مسیر زندگی ما و فرزندانمان را شکل می‌دهند.

در میان این انبوه اطلاعات برای گرفتن تصمیمات کارآمدتر نیازمند منحصر به فردترین ویژگی آدمی یعنی اندیشیدن هستیم. این مهارت که در سیستم آموزشی کشورمان به ما آموخته نشده، تفکر به شیوه نقادانه است.

تفکر نقادانه درست استدلال کردن، خلاقانه اندیشیدن، برقرای ارتباط بهتر و موثرتر با دیگران و در نهایت تصمیم‌سازی بهتر را در ما را تقویت کرده و در مواجه با انبوه اطلاعات تشخیص سره از ناسره را برای ما آسان‌تر می‌کند.

بر این اساس در تیم کودکت بر آن شدیم که والدین را با مهارت تفکر نقاد آشنا و مجهز کنیم، با ما در دوره آموزشی آنلاین «تفکر نقادانه» همراه شوید.

اولین دوره آموزشی آنلاین «تفکر نقادانه»

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. اولین دوره آموزشی آنلاین «تفکر نقادانه» در دی ماه ۹۹ توسط تیم برگزارکننده دوره‌‌های آموزشی کودکت برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری جلسات وبینار این دوره روزهای سه‌شنبه‌ ۹ و ۱۶ دی ماه و ‌پنج‌شنبه‌ ۱۱ دی ماه ۹۹ از ساعت ۱۷  الی ۱۸:۳۰ به وقت ایران است. همچنین طبق روال سایر دوره‌های کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور شرکت‌کنندگان و مدرس محترم این دوره آموزشی تشکیل خواهد شد. در این دوره دو هفته برای هم‌افزایی و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم و مدرس عزیز در گروه واتس‌اپ در نظر گرفته شده است.

هزینه ثبت‌نام این دوره برای شرکت‌کنندگان داخل کشور ۲۸۰ هزارتومان و برای شرکت‌کنندگان خارج از ایران ۳۴ دلار کانادا است. لینک ثبت‌نام برای عزیزان داخل و خارج از کشور در انتهای این صفحه قرار داه شده است.

سرفصل‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

 • تفکر نقاد چیست؟
 • استدلال چیست؟
 • پیش فرض چیست؟
 • کارگروهی
 • چه چیز استدلال نیست: مغالطات
 • کارگروهی: مغالطات شایع
 • چه چیز استدلال نیست: رتوریک (لفاظی)
 • کارگروهی رتوریک (لفاظی) و جمع‌بندی

مدرس این دوره آموزشی آنلاین جناب آقای دکتر اکبر سلطانی هستند:

 • فوق تخصص غدد و متابولیسم
 • عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • کارشناس ارشد فلسفه
 • کارشناس ارشد آموزش پزشکی
 • رئیس مرکز تحقیقات پزشکی مبتنی بر شواهد
 • طراح و مجری برنامه درسی آموزش تفکر نقادانه
 • مدرس و پژوهشگر تفکر نقادانه
 • مسئول گروه تفکر نقاد ابن‌سینا

برای شرکت در وبینارهای این دوره به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS   می‌توانید به‌راحتی در وبینارها شرکت کنید. ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌ صورت زنده، مباحث آموزشی دوره را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.‌

با توجه به اهمیت موضوع و تعاملی بودن دوره‌های آموزشی کودکت، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان در جلسات وبینار توصیه می‌شود. لطفا دقت نمایید که بعد از اتمام هر جلسه وبینار فایل ویدیویی آن جلسه در دسترس نخواهد بود. برای مرور مطالب ارائه شده در وبینارها، فایل صوتی هر جلسه وبینار ۲۴ ساعت پس از اتمام وبینار در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

در پایان دوره نیز فایل الکترونیکی حاوی نکات جمع‌بندی این دوره آموزشی برای همه شرکت‌کنندگان دوره ارسال خواهد شد.

پس از ثبت‌نام در گروه واتس‌اپ عضو خواهید شد و شرایط حضور در وبینارها برای شما توضیح داده می‌شود. تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل ثبت‌نام، برگزاری وبینارها و تا انتهای دوره آموزشی در کنار شما خواهد بود.

زمان برگزاری جلسات وبینار این دوره روزهای  سه‌شنبه‌ ۹ و ۱۶ دی ماه و پنج‌شنبه‌ ۱۱ دی ماه ۹۹ از ساعت ۱۷  الی ۱۸:۳۰ به وقت ایران است.   

لینک ثبت‌نام دوره آموزشی آنلاین «تفکرنقادانه»- ویژه شرکت‌کنندگان داخل کشور

لینک ثبت‌نام دوره آموزشی آنلاین «تفکرنقادانه»- ویژه شرکت‌کنندگان خارج از کشور

 

طبق روال همیشگی شرکت‌کنندگان دوره‌های قبلی، بلیت‌های دونفره و دوستانی که به دوره‌های کودکت دعوت می‌کنید کدتخفیف دریافت می‌کنند.

اگر در فرایند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به تیم پشتیبانی کودکت به آدرس [email protected] ایمیل ارسال کنید یا به شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۵۶۶۷۱۲۲۲ و ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲  در واتس‌اپ پیام دهید.

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید