آنفولانزای H1N1 که به نام آنفولانزای نوع A یا آنفولانزای خوکی شناخته می‌شود، یکی از بیماری‌های ویروسی است که هر سال، بر اثر تغییرات مولکولی ساختار ویروس‌های آن، پیچیده‌تر یا مقاوم‌تر می‌شود. آنفوالانزا سیستم تنفسی فرد بیمار را درگیر می‌کند و کودکان زیر پنج سال و کهنسالان بالای ۶۵ سال بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

آنفولانزا در کودکان

کودکانی که به آنفولانزا مبتلا می‌شوند به مراقبت بیشتری نیاز دارند. چرا که سیستم ایمنی بدن آن‌ها، در مواجهه با ویروس آنفولانزا، ضعیف است. مگر اینکه واکسن آن را در فاصله زمانی کمتر از شش ماه گذشته تزریق کرده باشند. به طور کلی، این کودکان بیشتر از دیگران در معرض بیماری آنفولانزا هستند:

  • کودکان که در اطرافیانشان کسی مبتلا به این بیماری بوده است.
  • کودکانی که واکسن آنفولانزا دریافت نکرده اند،
  • کودکانی که پس از تماس با سطوح آلوده دستان خود را نمی‌شویند.

همچنین، کودکان کوچک‌تر و کودکانی که بیماری زمینه‌ای دارند در معرض خطر بیشتری برای تشدید این بیماری هستند.

مراقبت از خود و دیگران در برابر آنفولانزای H1N1

در زمان شیوع بیماری آنفولانزا در محل سکونت خود، لازم است به نشانه‌های این بیماری و به روش‌های جلوگیری از آن و شیوه‌های انتقال ویروس به کودکان آشنا شوید. پیشنهاد ما این است که پوسترهایی جذاب در معرض دید کودکتان قرار دهید و موارد بهداشتی و توصیه‌ها را همه با هم انجام دهید. صحبت کردن درباره خطرهای جدی این بیماری در حضور کودکان، به هیچ وجه، باعث مراقبت بیشتر نخواهد شد و تنها باعث اضطراب و نگرانی کودکان می‌شود.

پوستر نشانه های آنفولانزای H1N1 و روش های پیشگیری از آن

تیم کودکت این پوستر را تهیه کرده است. می‌توانید آن را برای فرزندتان چاپ کنید یا روی صفحه نمایش به او نشان دهید. مهم این است که بدون احساس اجبار یا ترس، از خودش مراقبت کند و به توصیه‌های پیشگیرانه عمل کند.

آنفولانزا در کودکان

برای چاپ کردن این پوستر در سایز A5 می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دانلود نسخه A5 رنگی برای چاپدانلود نسخه A5 سیاه سفید برای چاپ

کودکت برای تمام کودکان و خانواده‌های فارسی‌زبان دنیا آرزوی سلامتی دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش بهداشت فردی به کودکان

پاسخ شما:

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام خود را اینجا وارد کنید