تقویت مهارت های خودیاری یکی از مهم‌ترین جنبه‌های آموزش کودکان است. تحقیقات علمی نشان داده است که تاثیر این آموزش‌ها در سال‌های نخستین کودکی در ادامه بر ورود کودک به مدرسه، فعالیت‌های اجتماعی و به طور کلی در طول زندگی فرد قابل مشاهده است.

منظور از مهارت‌های خودیاری، کارهایی است که کودک باید بتواند متناسب با سن برای رفع نیازهای شخصی خود آن‌ها را فرا بگیرد مثل پوشیدن لباس، کفش و جوراب، شستن دست و صورت، مسواک زدن و حمام کردن، بستن بند کفش، دستشویی رفتن و … به طور کلی فعالیت های مربوط به خود، همچنین فرصت کافی برای انجام مستقلانه این کارها را داشته باشد.

در سطح وسیع‌تر از کارهای شخصی خودیاری به دنبال آن است که با ایجاد محیط و آموزش مناسب باعث بهبود و پیشرفت توانایی‌های کودک در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و عاطفی شود. تمرکز روش‌های خودیاری مبتنی بر بهبود توانایی‌های فرد است. یعنی به کودک کمک کنیم که با توانمند کردن خود با محیط اطراف سازگاری پیدا کند یا آن را تغییر دهد.

با توجه به اهمیت این موضوع و استقبال همیشگی مخاطبان کودکت از کارگاه‌های آموزشی آنلاین این مجموعه، تیم کارگاه‌های کودکت اولین وبینار تقویت مهارت های خودیاری در کودکان  را در دی ماه ۹۸ برگزار کرد و دومین دوره این وبینار را نیز در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار خواهد نمود.

با شرکت در کارگاه آنلاین «تقویت مهارت‌های خودیاری در کودکان» کودکانی توانمند در زندگی شخصی و اجتماعی پرورش دهید.

دومین وبینار تقویت مهارت‌های خودیاری در کودکان

برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. دومین وبینار تقویت مهارت‌های خودیاری در ۳ اردیبهشت ماه ۹۹ ساعت ۸ تا ۱۱ صبح برگزار خواهد شد.

طبق روال سایر وبینارهای کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم پس از برگزاری کارگاه تشکیل خواهد شد. برای این وبینار یک روز فرصت برای هم‌افزایی و پرسش از محل تجارب شرکت‌کنندگان محترم و مدرس عزیز پس از وبینار در نظر گرفته شده است. همچنین ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌صورت زنده، مباحث آموزشی کارگاه را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند.

مدرس این کارگاه آموزشی آنلاین خانم سوده شبیری، کارشناس ارشد فلسفه تعلیم و تربیت با بیش از ۱۶ سال تجربه تسهیل‌گری دوره‌های والدگری است.

این وبینار ویژه ساکنین داخل کشور برگزار می‌شود. برای این کار به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با دسترسی به اینترنت پرسرعت و کامپیوتر شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانید به‌ راحتی در کارگاه شرکت کنید. فایل راهنمای شرکت‌کنندگان و همچنین دستورالعمل راهنمای شرکت در وبینار و لینک ورود به وبینار، پس از ثبت‌نام برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری وبینار، کنار شما خواهند بود.

با توجه به اهمیت موضوع آموزش، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان ضروری است و فیلم کارگاه برای شرکت‌کنندگان ارسال نخواهد شد. جهت مرور مطالب ارائه شده در کارگاه، فایل صوتی این وبینار که در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می‌شود، ۴۸ ساعت پس از اتمام وبینار به مدت ۲۴ ساعت در سایت کودکت قابل شنیدن است. دسترسی به این فایل صوتی فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

زمان برگزاری این وبینار روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۹۹ از ساعت ۸ الی ۱۱ صبح  و حضور در گروه پرسش و پاسخ  پس از اتمام کارگاه خواهد بود.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

ثبت نام دومین وبینار تقویت مهارت‌ های خودیاری در کودکان

اگر در فرایند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، با تیم پشتیبانی کودکت به آدرس workshops@koodaket.com یا شماره تلفن‌‌های ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲ و ۰۹۲۱۳۶۱۸۲۱۹ تماس بگیرید.