آموزش توالت‌ رفتن به کودکان، یا به عبارت دیگر آموزش دفع آگاهانه و ارادی ادرار و مدفوع به کودک، یکی از نگرانی‌ها و وظایف والدین در سال‌های اولیه کودکی است. علاقۀ والدین به پاکیزگی و نقش فرهنگ و باور جامعه، در ارزش‌گذاری رفتار والدینی که زودتر موفق به آموزش‌ کودک خود می‌شوند، گاه موجب عجله در آموزش کودکان و ایجاد تنش روانی در خانواده می‌شود. از سوی دیگر، کودکان به خشک و تمیز ماندن و کسب استقلال در این امر علاقه دارند و به آموزش، با روش صحیح و زمان مناسب، پاسخ می‌دهند.

وقتی والدین دستشویی رفتن را به کودک خود آموزش می‌دهند، نه تنها به روش استفاده از توالت می‌پردازند بلکه ضمن این آموزش، احساس اعتمادبه‌نفس و کفایت نیز در کودک ایجاد و تقویت می‌شود. بنابراین، والدین باید بتوانند مراحل مختلف آموزش را، در زمان مناسب و با آرامش کامل، پیش ببرند و کودک خود را در انجام آن راهنمایی و تشویق کنند.

با شرکت در کارگاه آنلاین خداحافظی با پوشک، با روش مناسب از پوشک‌ گرفتن کودک در زمان مناسب آشنا می‌شوید.

با توجه به اهمیت این موضوع و استقبال همیشگی مخاطبان کودکت از کارگاه‌های آموزشی آنلاین این مجموعه، تیم کارگاه‌های کودکت با همکاری موسسه مادران امروز پنجمین وبینار خداحافظی با پوشک را در فروردین ۹۹ برگزار خواهد کرد.

پنجمین وبینار خداحافظی با پوشک

برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین یکی از فعالیت‌های پرطرفدار تیم کودکت است که در دو سال گذشته علاقمندان زیادی را گرد هم آورده است. پیش از این سه دوره وبینار آموزشی «خداحافظی با پوشک» با همکاری مجموعۀ کودکت و مؤسسۀ مادران امروز برگزار شده است. همچنین با توجه به تقاضای بسیار از سمت هم‌وطنان ساکن خارج از کشور برای شرکت در وبینارهای کودکت، دوره دوم این وبینار در دو نوبت و یکی ویژه والدین ساکن در ایران و دیگری ویژه فارسی زبانان از تمام کشورهای دنیا برگزار شد.

با توجه به اهمیت موضوع و درخواست والدین، کودکت قصد دارد چهارمین وبینار آموزشی خداحافظی با پوشک را در نخستین روزهای سال ۹۹ برگزار نماید. ظرفیت این دوره در اولین روز ثبت‌نام تکمیل شد و با توجه به درخواست تعداد بیشتری از همراهان کودکت، پنجمین دوره نیز در فروردین ۹۹ برگزار خواهد شد.

طبق روال سایر وبینارهای کودکت، یک گروه پرسش و پاسخ با حضور مدرس محترم پس از برگزاری کارگاه تشکیل خواهد شد. برای این وبینار، گروه پرسش و پاسخ در مدت دو هفته فعال خواهد بود و شرکت کنندگان محترم می‌توانند با یکدیگر و مدرس محترم در ارتباط باشند. همچنین ضمن پخش وبینار، شرکت‌کنندگان می‌توانند، به‌صورت زنده، مباحث آموزشی کارگاه را بشنوند؛ پیام‌های متنی، صوتی و تصویری بفرستند و تصویر و پاورپوینت مدرس را مشاهده کنند. همچنین فایل صوتی ضبط شده این وبینار را پس از ۴۸ ساعت و به مدت محدود در سایت کودکت در دسترس خواهد بود.

مدرس این کارگاه آموزشی آنلاین خانم زهرا سلیمانی، نویسندۀ کتاب آموزش توالت رفتن به کودکان، انتشارات مادران امروز با بیش از ۱۵ سال سابقۀ آموزش به والدین است.

از هر جای ایران که هستید، می‌توانید در این وبینار شرکت کنید. برای این کار به نصب نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید و با استفاده از اینترنت پرسرعت، و با کامپیوترهای شخصی مجهز به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک، تبلت و تلفن همراه با سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانید به‌راحتی در کارگاه شرکت کنید. فایل راهنمای شرکت‌کنندگان و همچنین لینک ورود به وبینار، پس از ثبت‌نام برای شما ارسال می‌شود و تیم پشتیبانی کودکت در تمام مراحل برگزاری وبینار، کنار شما خواهند بود. با توجه به اهمیت موضوع آموزش، حضور آنلاین شرکت‌کنندگان ضروری است و دسترسی به فایل صوتی ضبط شده وبینار فقط برای شرکت‌کنندگانی فراهم می‌شود که تا پایان مهلت اعلام شده در این وبینار ثبت‌نام کنند.

زمان برگزاری این کارگاه روز دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹ از ساعت ۱۵ الی ۱۸ است و گروه پرسش و پاسخ تا ۲۵ فروردین ۹۹ فعال خواهد بود.

برای ثبت‌نام آنلاین و مستقیم در گروه شرکت‌کنندگان از لینک زیر استفاده نمایید:

ثبت نام آنلاین در پنجمین وبینار آموزشی «خداحافظی با پوشک»  

اگر در فرآیند ثبت‌نام آنلاین به مشکلی برخوردید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به تیم پشتیبانی کودکت به آدرس  workshops@koodaket.com  ایمیل بزنید یا با شماره‌تلفن‌‌های ۰۹۳۹۹۱۶۲۵۷۲ و ۰۹۲۱۳۶۱۸۲۱۹  تماس بگیرید یا در واتساپ پیام بفرستید.